Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

20 серпня 2018 року

Свято меду у Вишгородському історико-культурному заповіднику

Солодке медове свято відзначили 17 серпня у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника напередодні для пасічника, який в Україні припадає на 19 серпня. На подвір"ї музею було облаштовано красиво оформлений куточок, де демонструвалися мед та інші продукти бджільництва, а також продукти харчування на основі меду. Ті, хто цікавиться ремеслом пасічника могли ознайомитися зі спеціальною літературою.

Гості почули багато цікавого з історії бджільництва, скуштували напої на основі меду, зокрема, медовий квас від завідувача експозиції "Від бортництва -- до вуликового бджільництва" Олексія Скоростецького.

Серед гостей свята був віце-адмірал Сергій Гайдук. Він долучився до екскурсії і з інтересом послухав розповідь про історичні родзинки краю, про нові експозиції ВІКЗ, і зауважив, що пошук і збереження еспонатів, які характеризують життя і побут жителів Київського Полісся -- дуже необхідна річ, і ВІКЗ робить важливу справу, формуючи такі експозиції. А їх в Музеї давньоруського гончарства кілька -- окрім експозиції "Від бортництва до вуликового бджільництва", формується експозиція страровинних човнів -- довбанок і плоскодонок. Про неї цікаво розповів завідувач Музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей.

Вишгородський історико-культурний заповідник приділяє велику увагу ремеслам, які характерні для Київського Полісся, і періодично організовує заходи, присвячені тому чи тому з них, аби акцентувати увагу відвідувачів на характерних ремеслах для нашого краю. Як зазначила директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, відповідаючи за на запитання коресподента ВишРадіо, це спрямовано на глибше ознайомлення вишгородців і гостей міста з історією краю, з його особливостями, які є справді унікальними. Зокрема, всім було цікаво дізантися. що в часи Київської Русі два продукти бджільництва -- віск і мед --відігравали роль своєрідної валюти. А одним з найкращих подарунків, які отримав свого часу імператор Візантії Костянтин, був десятикілограмовий злиток воску, подарований йому княгинею Ольгою.

На приємній ноті свято завершилось. Втім, кожен, завітавши до Музею давньоруського гончарства у Вишгороді, зможе почути багато цікавого з історії бджільництва, побачити унікальну колекцію давніх бортей, бджільницьких колод і різноманітних вуликів.

<< Назад