Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

3 липня 2018 року

Виставка «Київські мотиви. Адреси і адресати»: раритетні листівки розкажуть про Київ і Київщину кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.

5 липня о 16:00 Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України спільно з Вишгородським історико-культурним заповідником урочисто презентують виставку оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати».

Експозиція міститиме близько 200 поштових листівок 1899-1932 років. Переглянувши її, відвідувачі дізнаються:

  • як виглядали втрачені, але не забуті ландшафтні й архітектурні шедеври Києва і Київщини, зокрема, Десятинна церква та Історичне Межигір’я;
  • як виготовляли раритетні листівки і чому вони нині цінуються;
  • які відомі люди надсилали поштівки з Києва і звідки отримували відправлення;
  • як вітали з Геловіном у 1911 році!..

Виставка «Київські мотиви. Адреси і адресати» – це унікальна нагода побачити рідкісні листівки та музейні предмети з фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ), приватних зібрань колекціонера, медальєра, мецената Дмитра Піркла та наукового співробітника ВІКЗ Василя Михальчука.

Яскравими акцентами виставки стануть:

  • гравюри українського графіка, народного художника України, члена Спілки журналістів України, члена Спілки художників України Миколи Стратілата, які дадуть можливість отримати уявлення, як виглядали міста України у кінці ХІХ – на початку ХХ ст.;
  • експозиція старовинних самоварів та одягу кінця ХІХ – початку ХХ ст., що відображають традиції, котрі домінували у побуті жителів Київського Полісся;
  • оригінали унікальних старовинних географічних карт, на яких позначено не лише Київ, а й довколишні міста, одне з яких – Вишгород;
  • колекція унікальних побутових аксесуарів та одягу  кінця ХІХ ст. з колекції Музею історії моди Марини Іванової, серед яких – жіночі віяла ХІХ ст., гаманці для балу та інших заходів, жіночі записники другої половини  ХІХ ст.
  • презентація нової книги видавництва «Мистецтво» «Київ столітньої давнини» Д. Малакова та А. Прибєги. Це альбом-гід, проілюстрований старовинними листівками Києва і населених місцевостей Київської губернії.

У рамках заходу запланована низка цікавих зустрічей, лекцій, презентацій за участі науковців, колекціонерів, знакових особистостей.

На захід запрошені: керівництво та відповідальні працівники Державної архівної служби України, Київської міської державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, директори державних архівних установ, представники наукових установ, громадськості та ЗМІ.

Дата та місце урочистого відкриття: 16.00, четвер, 5 липня, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, вул. Володимирська, 22-а, територія Національного заповідника «Софія Київська» (Центральний вхід).
Акредитація ЗМІ: Інна Косянчук, моб.: 097 249 44 11

 

3 липня 2018 року