Приймальня управління
(044) 286-87-48
11 липня 2018 року
6 липня в м.Ржищеві відбувся ХV обласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок – 2018». Цього року на фестиваль завітав очільник Київської області Олександр Горган, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець, директор ЦНТКОР Тамара Негода та фольклорно-етнографічні колективи, співаки, дитячі гурти та народні майстри з різних куточків Київщини. А також численні гості, котрі залюблені в народну традицію, старовинний спів та красу природи. Всі вони стали безпосередніми учасниками обрядодійства.
![]() |
![]() |
Організаторами ХV обласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок – 2018» виступили: Управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації, Київський обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи, Виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області, фонд Руслана Кузьменка.
Відбувся прохід колони в якому взяли участь Зразковий танцювальний колектив «ЛАСТІВКА», керівник Данько Надія Володимирівна з с. Циблі Переяслав-Хмельницького району; народний аматорський фольклорний колектив «ЧЕРВОНА КАЛИНА» , керівник Лабунська Надія Євгенівна з с. Лука, Києво-Святошинського району; Народний аматорський ансамбль танцю «МІЛЕНІУМ», керівник Новодворська Світлана Вікторівна з м. Бориспіль; Народний аматорський фольклорний колектив «ВІДЛУННЯ ПОЛІССЯ», керівник Сокирко Віра Михайлівна з с. Велика Бугаївка Васильківський р-н; Народний аматорський хореографічний ансамбль «ЧЕРЕВИЧКИ». керівник Форсюк Вікторія Андріївна з м. Бровари; Народний аматорський колектив «БЛИСТАВЧАНКА» керівник Петрушанко Лариса Володимирівна, з с.Блиставицьке Бородянський р-н; Народний хоровий колектив «БАРВИ» керівник Гребінь Анатолій Миколайович з с.Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району; Народний аматорський вокальний ансамбль «ЗДВИЖАНОЧКА», Здвижівського сільського будинку культури Бородянський р-н, керівник Яровенко Валентина Олександрівна; Народний ансамбль «НОВОПЕТРІВЧАНКА» керівник Гайдичук Іван Віталійович з с. Нові Петрівці Вишгородський р-н; Жіночий ансамбль «ПІВЧАНОЧКА», керівник Лисенко Галина Миколаївна з с. Півці; Народний аматорський фольклорний ансамбль «ТРОСТИНЧАНКА» Заводій Ольга Трохимівна з с.Тростинка Васильківський район; Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «КАЛИНОВИЙ ВІНОЧОК», керівник Смовж Наталія Володимирівна з м.Фастів; Народний аматорський фольклорний ансамбль «ЖУРАВКА» керівник Наталія Андронівна Прилипко з м.Васильків.
Олександр Горган, разом з Крістіною Чорненькою, Ігорем Подолянцем та Русланом Кузьменком здійснили перегляд виставки майстрів. Виявив зацікавленість до всіх майстрів, до їх робіт, деякі роботи придбав собі особисто, а ще його вразила велика кількість місцевих майстрів і їх талановиті роботи. Надзвичайно приємно було майстрам почути з уст губернатора похвальні слова та отримати з його рук подяки. В своєму виступі Олександр Любомирович запропонував з наступного року фольклорно- етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок» святкувати два дні за участі колективів з усієї Київської області. Гаратував підтримку в його проведенні.
![]() |
![]() |
Крім того були проведені майстер – класи з виготовлення ляльки-мотанки з сіна (майстриня Валентина Сергіївна Бердник). Майстер-клас з плетіння кошиків з сіна (майстриня Олена Миколаївна Маврова). Гостина по-ржищівські зі смачною рибною юшкою, варениками, козацькою кашею, українські народні пісні та запальні таночки, хороводи навкруг марени та спалення Кострубила і пускання на воду віночків - все це створило атмосферу святковості і хороший настрій. А завершилось дійство дискотекою під зоряним небом, яку підготував діджей ржищівського будинку культури Шевченко В.М.. Кожен отримав масу позитивних вражень, дякували усім артистам та організаторам свята.
Ми впевнені, що в невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – народні свята та витвори майстрів, адже з цим пов'язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє, це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.