Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 липня 2018 року

6 липня в м.Ржищеві відбувся ХV обласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок – 2018». Цього року на фестиваль завітав очільник Київської області Олександр Горган, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець, директор ЦНТКОР Тамара  Негода та фольклорно-етнографічні колективи, співаки, дитячі гурти та народні майстри з різних куточків Київщини. А також численні гості, котрі залюблені в народну традицію, старовинний спів та красу природи. Всі вони стали безпосередніми учасниками  обрядодійства.

Ржищівський вінок – 2018 фольклорно – етнографічний фестиваль

Організаторами ХV обласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок – 2018» виступили: Управління культури,  національностей  та релігій Київської облдержадміністрації, Київський  обласний  центр народної  творчості та культурно – освітньої  роботи, Виконавчий комітет Ржищівської  міської  ради Київської області, фонд  Руслана  Кузьменка.

Відбувся прохід колони в якому взяли участь Зразковий  танцювальний колектив «ЛАСТІВКА», керівник  Данько Надія Володимирівна з с. Циблі Переяслав-Хмельницького району; народний аматорський фольклорний колектив «ЧЕРВОНА  КАЛИНА» , керівник Лабунська Надія Євгенівна з с. Лука, Києво-Святошинського району; Народний аматорський ансамбль танцю «МІЛЕНІУМ», керівник Новодворська Світлана Вікторівна з м. Бориспіль; Народний аматорський фольклорний колектив  «ВІДЛУННЯ  ПОЛІССЯ», керівник Сокирко  Віра  Михайлівна з с. Велика Бугаївка Васильківський  р-н; Народний аматорський хореографічний ансамбль «ЧЕРЕВИЧКИ». керівник Форсюк Вікторія Андріївна з м. Бровари; Народний аматорський колектив «БЛИСТАВЧАНКА» керівник Петрушанко Лариса Володимирівна, з с.Блиставицьке Бородянський р-н; Народний хоровий колектив «БАРВИ» керівник Гребінь Анатолій Миколайович з с.Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району; Народний аматорський вокальний ансамбль «ЗДВИЖАНОЧКА», Здвижівського сільського будинку культури Бородянський р-н, керівник Яровенко Валентина Олександрівна; Народний ансамбль «НОВОПЕТРІВЧАНКА» керівник Гайдичук Іван Віталійович з с. Нові Петрівці Вишгородський р-н; Жіночий ансамбль «ПІВЧАНОЧКА», керівник  Лисенко  Галина  Миколаївна з с. Півці;  Народний аматорський фольклорний ансамбль «ТРОСТИНЧАНКА» Заводій Ольга Трохимівна з с.Тростинка Васильківський район; Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «КАЛИНОВИЙ  ВІНОЧОК», керівник Смовж Наталія Володимирівна з м.Фастів; Народний  аматорський  фольклорний ансамбль «ЖУРАВКА» керівник Наталія Андронівна Прилипко з м.Васильків.

Олександр Горган, разом з Крістіною Чорненькою, Ігорем Подолянцем та Русланом Кузьменком здійснили перегляд виставки майстрів. Виявив зацікавленість до всіх майстрів, до їх робіт, деякі роботи придбав собі особисто, а ще його вразила велика кількість місцевих майстрів і їх талановиті роботи.  Надзвичайно приємно було майстрам почути з уст губернатора похвальні слова та отримати з його рук подяки. В своєму виступі Олександр Любомирович запропонував з наступного року фольклорно- етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок» святкувати два дні за участі колективів з усієї Київської області. Гаратував підтримку в його проведенні.

фольклорно – етнографічний фестиваль Ржищівський вінок – 2018

Крім того були проведені майстер – класи з виготовлення ляльки-мотанки з сіна (майстриня Валентина Сергіївна Бердник). Майстер-клас з плетіння кошиків з сіна (майстриня Олена Миколаївна Маврова). Гостина по-ржищівські зі смачною рибною юшкою, варениками, козацькою кашею, українські народні пісні та запальні таночки, хороводи навкруг марени та спалення Кострубила і пускання на воду віночків  - все це створило атмосферу святковості і хороший настрій. А завершилось дійство дискотекою під зоряним небом, яку підготував діджей ржищівського будинку культури Шевченко В.М.. Кожен отримав масу позитивних вражень, дякували усім артистам та організаторам свята.

Ми впевнені, що в невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – народні свята та витвори майстрів, адже з цим пов'язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє, це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

<< Назад