Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 червня 2018 року

У Вишгородському історико-культурному заповіднику стартувала школа юного бджоляра

13 червня 2018 рокуКиївське Полісся здавна було краєм бортників, а пізніше – й бджолярів, і Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) прагне зберігати й підтримувати давні традиції. Нещодавно у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ було презентовано експозицію «Від бортництва – до вуликового бджолярства», яку ініціювала директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. А наступним етапом стало відкриття 12 червня школи юного бджоляра, до якої запрошують дітей віком від 7 до 15 років.
Про те, що бджолярська справа цікава дітям, свідчить те, що записатися до цієї школи в перший день її роботи прийшло до десятка юних вишгородців. Серед них немало тих, чиї батьки чи дідусі займаються бджільництвом, і діти хочуть продовжити сімейну справу.
На ознайомчому занятті діти дізналися загальну інформацію про медоборне ремесло, про термінологію пасічників тощо. Також було вирішено організаційні питання, узгоджено графік занять.
А 14 червня почнеться основний курс початкового циклу школи юного бджоляра. Він розрахований на п’ять занять, які проходитимуть у форматі майстер-класів, під час яких діти отримають і теоретичні знання, і спробують дещо зробити практично. Зокрема, дізнаються про утримання бджіл на пасіці, про історію створення вулика, про особливості будови бджоли та життя її в рамках сім’ї, тощо.
Завідувач еспозиції "Від бортництва - до вуликового бджільництва", керівник школи юного бджоляра Олексій Скоростецький, педагог за фахом, і пасічник зі стажем за покликанням, знає, як у доступній і цікавій формі подати матеріал. Він зауважує, що після проходження першого етапу занять можна буде запропонувати дітям наступний, уже вищого рівня.
Для дітей, які не зможуть записатися на нинішній набір, пізніше буде оголошено новий. Адже бажання долучитись до такої крутої, потрібної і справді солодкої справи має бути підтримане! І Вишгородський історико-культурний заповідник прагне це зробити.
А незабаромдля дорослих запрацює товариство пасічників–початківців. Уже є немало бажаючих долучитись до вивчення азів бджолярської справи.

13 червня 2018 року

Досвідчені пасічники готові допомагати в цьому консультаціями, порадами, практичною підтримкою. Тим більше, що немало з них мають педагогічну освіту. Зокрема, це Микола Самсон – учитель фізкультури Вишгородської ЗОШ №1, і потомственний пасічник, першою спеціальністю якого була саме бджолярська справа. Також  – директор Новопетрівської ЗОШ Віталій Шевченко, пасічник не в першому поколінні. Свого часу перший вулик йому – ще малому хлопцю – подарував його хрещений. А нині цей вулик, виготовлений у 30-х роках минулого століття, можна побачити в Музеї давньоруського гончарства, адже Віталій Васильович подарував його Вишгородському історико-культурному заповіднику.  Цей раритет поповнив еспозицію "Від бортництва -- до вуликового бджільництва".
Отже, завдяки підтримці Вишгородського історико-культурного заповідника медоборні традиції Київського Полісся будуть не лише збережені, а й продовжені!

                   

 

           13 червня 2018 року

                 

13 червня 2018 року

13 червня 2018 року