Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 травня 2018 року

30 травня 2018 року, конференція "Національно-культурне відродження України"24 травня в КЗ КОР «Меморіальний музей К.Г. Стеценка» у с. Веприку Фастівського району відбулася науково-практична конференція на тему: «Національно-культурне відродження України, зокрема Фастівщини, в 20-х роках ХХ ст.».

Учасники її обговорили проблеми культури України 1917 – 1920 рр.  і сьогодення, боротьби за українську державність,  роль К.Г.Стеценка у становленні українських інституцій у 1906 – 1922 рр. та культурну дипломатію України (створення і закордонні гастролі Української Республіканської капели у 1919 – 1920 рр.), відродження української національної помісної церкви та інші.

В.о. директора музею В.А.Умрик зачитала присутнім вітання начальника управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації І. Подолянця, в якому було відзначено, що створення Першого національного хору і Української республіканської капели К. Г. Стеценком стало вагомим внеском в розбудову української культури і державності.

У конференції взяли участь онук великого композитора Кирило Вадимович Стеценко, науковець із Українського центру культурних досліджень при Міністерстві культури України Тіна Пересунько, член-кореспондент Наукового Товариства імені Тараса Шевченка в Америці Сергій Панько, місцеві краєзнавці та активісти. К.В. Стеценко - онук композитора - з архіву родини подарував Меморіальному музею К. Г. Стеценка погруддя композитора (авт. Г. Стрітенко) та два портрети: К. Стеценка і К. Стеценка із М. Лисенком (автор невідомий).

30 травня 2018 року, конференція "Національно-культурне відродження України"

30 травня 2018 року, конференція "Національно-культурне відродження України"

Також, під час заходу, було презентовано ікону, написану батьком композитора  Григорієм Михайловичем, яку родині Стеценків передав художник  М. Сухенко.

<< Назад