Приймальня управління
(044) 286-87-48
14 квітня 2017 року
Вшанування пам’яті українського генія у КЗ КОР «Яготинський історичний музей»
Тарас Григорович Шевченко… Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє.
Кожне покоління знаходить для себе близьке і зрозуміле в поезіях Шевченка. Чи не тому, що твори говорили про добро і зло, про любов і ненависть, про вірність і зневагу... Поезія Кобзаря – це поезія вічних питань, поезія пошуку істини. Це поезія болю і страждань, поезія людських почувань, поезія боротьби, віри і волі... I все це віддзеркалилось у Слові поета.
Щорічно у березні проходять Шевченківські дні, під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість Тараса Шевченка – поета, прозаїка, художника.
Вже традиційно, у рамках місячника, присвяченого величній постаті українського генія, співця покріпачених та знедолених, протягом березня 2017 року у КЗ КОР «Яготинський історичний музей» було проведено низку заходів.
Торкнутися серцем Шевченківських творів, пройнятися їхнім духом, мали змогу учасники літературно-музичних заходів:
- «Кобзареве слово вічне», (Музей етнографії);
- «В сім’ї вольній, новій, ми Тебе не забудем, Тарасе…», (Краєзнавчий музей ім. двічі Героя Радянського Союзу А.Г. Кравченка,с. Сулимівка).
Аби вшанувати пам'ять геніального поета-художника в рамках Шевченківських днів, влаштовано:
- Виставка робіт Миколи Шелеста, присвячена Великому Кобзарю «Живописна Україна», (Музей «Флігель Тараса Шевченка»);
- Виставка художніх полотен, фотознімків на Шевченківську тематику «З любов’ю і шаною до Кобзаря, (Історичний музей);
- Виставка «Кобзарів» Тараса Шевченка різних років редагування «Літературна спадщина Т.Шевченка», (Музей «Флігель Тараса Шевченка»);
- Виставка робіт мистецтва «Обніміться ж, брати мої». Діти вклали в малюнки все своє мистецьке вміння. (Музей «Флігель Тараса Шевченка»).
Вірші Тараса Шевченка звучать і сьогодні, як ніколи актуально. Великий Кобзар своїми творами промовляє до нас. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.
Саме тому проведено:
- Вечір пам’яті «Тарас Шевченко і Яготин», (Музей «Флігель Тараса Шевченка»);
- Районний конкурс виразного читання віршів «Чарівний дивосвіт барв Шевченківської поезії », (Музей «Флігель Тараса Шевченка»);
- «Іду з дитинства до Тараса», бібліодесант до музею «Флігель Тараса Шевченка»;
- Конкурс читання поезій Великого Кобзаря «Шевченко і Яготинський край», (Краєзнавчий музей с. Капустинці).
Учасники із задушевним почуттям та ліризмом декламували поезії Т. Шевченка, провели конкурси і вікторини серед знавців творчості та життєвого шляху Тараса Шевченка.
Під час мистецького заходу «Тарас Шевченко і Ганна Закревська» (до 195-річчя від дня народження Ганни Закревської) присутні дізналися, яку роль відіграли жінки в житті Тараса Григоровича Шевченка. Жінка може стати щасливим поворотом у житті творця мистецьких вартостей, вдихнути в нього нові ідеї, запалити до праці його душу, стати окрасою і життя і творчості, а часом і навпаки.
Також, в музейних відділах проведено:
Оглядові та тематичні екскурсії:
«Тарас Шевченко і Яготинщина», (Історичний музей);
«Тарас Шевченко серед нас», («Музей «Флігель Тараса Шевченка»);
«Т.Г. Шевченко - поет, митець, пророк» (Відділ з охорони культурної спадщини);
«Кобзар і чарівниця», (Меморіальний музей-садиба ім.. К. Білокур);
« Тобі в майбутні з нами йти сторіччя і жити вічно!», (Меморіальний музей-садиба ім.. К. Білокур);
«Тарас Григорович Шевченко і Яготинщина», (Меморіальний музей-садиба ім.. К. Білокур).
Тематичні та виховні години:
«Жива душа поетова святая», (Історичний музей);
«Тарас Шевченко в Яготині», (Картинна галерея);
«Слава Шевченка – слава України», (Відділ з охорони культурної спадщини);
«Вінок шани Кобзареві», (Відділ з охорони культурної спадщини);
«Слався, Тарасе великий», (Відділ з охорони культурної спадщини);
Години спілкування:
«Слово «мамо» - великеє, найкращеє слово!» ( За твором Т.Г. Шевченка
«У нашім раї на землі…», (Меморіальний музей-садиба ім. К. Білокур); «…братів благих своїх Господь не забуде –
Воцариться в дому тихім,
В сім’ї тій великій,
І пошле їм добру долю
Од віка до віка.», (Меморіальний музей-садиба ім.. К. Білокур
Диспут
«Т.Г. Шевченко і К.В. Білокур. Хто вони для мене. Чи близькі вони по духу?» ( За щоденником Т.Шевченка і листами К.Білокур), (Меморіальний музей-садиба ім. К. Білокур).
Метою цих заходів було поглиблювати знання учнів, студентів, відвідувачів, екскурсантів про Т.Г. Шевченка, розкрити велич українського генія, наблизити його до серця кожного учня, виховувати шану і повагу до Шевченка та його творчості, гордість і патріотизм українського народу.
Проведені заходи з нагоди вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка нікого не залишили байдужим. Кожен відчув себе частинкою великого українського народу, який з такою любов’ю і болем оспівував у своїх творах великий український митець.
Усі ці урочистості ще раз засвідчили про невмирущу славу та величну силу поетичного слова генія, яке пробуджує у серці кожного всерозквітаючу радість від духовного збагачення його творчістю, невимовну гордість за ту неоціненну спадщину, яку залишив нам вірний син українського народу.
Тож шануймо і будьмо гідними цього величного надбання!