Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

24 лютого 2017 року

24 лютого 2017 року на базі 11.00   КЗ КОР «Національний музей – заповідник «Битва за Київ у 1943 році» відбулося урочисте відкриття Виставки «Україна в Першій світовій війні»

 Захід відвідали музейні працівники, пошуковці Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ ять», учні шкіл с. Нові Петрівці, історики, воїни - афганці, ветерани с. Нові Петрівці, представники засобів масової інформації.

Можливо, не всім зрозуміло, але саме Перша світова війна започаткувала хронологію національної революції в Україні. В контексті розпаду європейських імперій, у тому числі російської,і створення нового порядку стало можливим відродження української державності.

В вітринах виставлено справжні солдатські речі часів Першої світової війни.

Особливого драматизму перебігу війни на території України надає та обставина, що в ворожих арміях  Росії, з одного боку та Австро-Угорщини, з іншого – воювали українці. Отже, війна набула братовбивчого характеру. До російської армії було мобілізовано близько 3,5 млн. мешканців Наддніпрянської України. Кожен десятий загинув. В складі австрійської армії воювало понад 300 тис. західних українців. Вкотре в продовж своєї історії українці змушені були розраховуватись за бездержавне існування життям своїх співвітчизників.

Саме Україна протягом усієї війни залишалась театром бойових дій. Мов вогняний смерч фронт прокочувався то на захід-по галицьких і буковинських землях, то на схід – по Волині і Поділлю. І кожного разу обидві армії залишали після себе могили тисяч і тисяч молодих солдатів, руїни і страждання мирних жителів.

Більшість експонатів виставки було знайдено під час експедиції Вахта пам´яті «Черемха 2016» в Закарпатській області на позиціях Першої світової війни по горі Кукул пошуковцями Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ ять» (голова правління Я.О. Жилкін). Ця організація започаткувала гуманітарну  місію «Чорний тюльпан» по пошуку, ексгумації та поверненню рідним останків захисників України, що загинули під час бойових дій на сході країни.

Саме, Першу світову війну називають в Європі Великою війною. І більшість українських істориків вважають, що не дивлячись на великі людські і матеріальні втрати, Перша світова війна сприяла зростанню національної свідомості українського народу, прискорила процес його перетворення на повноцінну націю, готову до створення власної держави, розпочала новий етап історії України. Пам’ ять про загиблих пращурів є показником рівня цивілізації нації.

 Слава українцям, що загинули на війнах усіх часів!

<< Назад