Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

22 лютого 2017 року

Чаруюча  мелодія рідної мови
(до Міжнародного Дня рідної мови)

Бережи чистоту своєї Рідної Мови, -
і тим збережеш чистою й Душу Народу твого.
Іван Огієнко

21 лютого у світі, починаючи з 2000 р., щорічно відзначають Міжнародний День рідної мови. Про підтримку мовного та культурного різноманіття і багатомовності було оголошено під час ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила у жовтні – листопаді 1999 року в Парижі.

В Україні Міжнародний День рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської та інших мов національних меншин України Президент підписав розпорядження про відзначення Міжнародного Дня рідної мови.

Про красу української мови можна розповідати дуже багато: мелодійна і натхненна, чиста й чарівна, милозвучна і лагідна. Нині вона - одна з найбагатших мов світу.

У Київській обласній бібліотеці для юнацтва розгорнута книжкова виставка «До мови доторкнутись серцем», де представлені різні літературні жанри і всі вони - про рідну мову. Вашу увагу привернуть видання Івана Огієнка «Історія української літературної мови», Алли Коваль «Спочатку було слово», Олександра Пономаріва «Культура слова», Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», Ореста Ткаченка «Українська мова і мовне життя світу» та багато інших.

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.Запрошуємо користувачів до нашої бібліотеки для перегляду виставки, яка присвячена Міжнародному Дню рідної мови.

<< Назад