Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

20 березня 2017 року

14 березня 2017 року в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулися заходи по вшануванню Дня українського добровольця.

У рамках заходу відбулася презентація  виставки «Твої сини, Україно!», яка присвячена учасникам АТО. 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця», який  відзначатиметься  щорічно 14 березня. Саме 14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Виставка «Твої сини,Україно!» це  вже другий музейний проект, що висвітлює війну на Сході України. Він є спільним з Всеукраїнською громадською організацією «Союз «Народна Пам’ять»,Благодійним фондом «З відкритим серцем у майбутнє»,Вишгородським районним військовим комісаріатом,учасниками АТО,Національною гвардією та волонтерами.        Першу виставку було відкрито в  травні 2015 року. За час,що минув  музеєм було зібрано багато нових музейних предметів, половина з них експонується вперше. Головні герої виставки – живі і загиблі захисники України.

Захід розпочався Гімном України, який виконали викладачі Новопетрівської школи мистецтв на бандурі та скрипці, та підтримали всі присутні.

З вступним словом виступив директор  Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Іван Петрович Вікован. Він зазначив, що сьогодні, нащадки тих, хто воював  в 1941-1945 рр. захищають свою Вітчизну   в зоні АТО. Вони воїни – добровольці, які  пішли воювати за покликом серця.

Військовий капелан 90-го окремого аеромобільного батальйону, настоятель Свято-Покровської церкви села Нові Петрівці отець Тарас провів  молитовне вшанування пам`яті і подвигу захисників України

Комісар Вишгородського районного комісаріату полковник Прибора Микола Володимирович  згадав усіх  земляків,героїв Вишгородського району,які загинули в зоні АТО.

А саме: Євген Єрмаков, Костянтин Непоп, Микола Чердловський, Денис Ханчич, Руслан Арсієнко ,Віталій Благовісний, Олександр Костюченко, Анатолій Савченко, Яніс Лупікс, Олександр Устименко,Олег Орлов, Олександр Юрченко, Павло Білоус. Він оголосив хвилину мовчання за загиблими бійцями.

В залі були присутні батьки та рідні загиблих, вдові загиблого бійця Руслана Арсієнка Наталії був переданий орден «За мужність» III ступеня, яким він був нагороджений  посмертно  згідно указу Президента України № 511/2016 від 19 листопада 2016 року, "За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку".

Вчитель музики,мешканка села Нові Петрівці Валентина Старенька  виконала українську народну пісню «Виростеш ти,сину»,а учні Новопетрівської ЗОШ № 2 доповнили виступ віршами. У всіх присутніх з’являлися сльози на очах.

Ведучий заходу, Іван Вікован запросив до слова в.о. Вишгородської районної державної адміністрації Савенка В’ячеслава Володимировича.  Він подякував усім добровольцям, які захищають цілісність нашої держави на її східному кордоні.  В’ячеслав Володимирович зазначив,що особисто для нього добровольцями являються усі бійці, що воюють в зоні АТО, незалежно від того призвані вони по мобілізації чи пішли добровільно на фронт.  Він виразив співчуття рідним загиблих бійців, які віддали своє життя за цілісність та незалежність України.

Своїми спогадами поділився Баранов Віталій Анатолійович, доброволець, командир 90-го окремого десантного батальйону,кавалер орденів Богдана Хмельницького II та III ступенів. Він очолив батальйон після того, як у січні 2015 року терористи  полонили командира батальйону Кузьміних Олега Володимировича. Брав участь у боях за Донецький аеропорт, Піски, Авдіївку, Водяне, Опитне.  Він привітав усіх Днем Українського добровольця.

Начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Подолянець Ігор Іванович привітав присутніх від імені голови Київської обласної державної адміністрації Горгана Олександра Любомировича з Днем Українського добровольця. Він подякував усім учасникам АТО за ратний подвиг, що вони здійснюють на Сході України.

 У своїх виступах голова Вишгородської районної ради Кириченко Ростислав Миколайович та голова Новопетрівської сільської ради Старенький Радіон  Миколайович висловили співчуття  рідним та близьким загиблих героїв та подякували усім бійцям АТО,  які захищають цілісність та незалежність України. Починаючи з березня 2014 року до лав ЗСУ з Нових Петрівець було мобілізовано 110 осіб,з них 94 побували у зоні АТО. Служили новопетрівчани у таких військових підрозділах: 72 Окрема механізована бригада,11 окремий мотопіхотний батальйон «Київська Русь», 24 механізована бригада,95 Окрема аеромобільна бригада,25 батальйон «Київська Русь» та інші.

Військовий хірург, капітан Яковенко Василь Васильович, служив з лютого 2015 року у першій медичній роті Національної гвардії України, що була створена у грудні 2014 року. «Розенбаум » (позивний Яковенко В.В.) у зоні АТО вдало прооперував десятки солдатів. У складі свого підрозділу надавав першу допомогу бійцям пораненим у найгарячіших точках. Завдяки таким медикам,як Василь Васильович значна  кількість військових повернулися  з передової живими.

Від громадського об’єднання  «Сильні духом». військовий психолог,полковник Макаревич Олександр Платонович за роботу по національно-патріотичному вихованню молоді та вшануванню пам’яті загиблих бійців АТО  вручив директору музею Віковану Івану Петровичу медаль «Сильні духом». Сам Олександр Платонович служив в 11 окремому мотопіхотному батальйоні «Київська Русь»,побував на передовій у містах Авдіївка,Піски,Водяне,поблизу Донецького аеропорту.

Учасники заходу оглянули  виставку «Твої сини,Україно!», а також експозицію  музею.

Очільники Вишгородського району та військовий комісар поспілкувалися з родинами загиблих бійців,вислухали їхні прохання та побажання. Під час зустрічі в.о. Вишгородської районної державної адміністрації Савенок В’ячеслав  Володимирович запевнив про особисту  увагу до проблем родин загиблих бійців , а також підкреслив що двері його кабінету завжди для них відчинені.

Школярі Новопетрівської ЗОШ №1та №2  прослухали екскурсію по новій виставці та були в захваті від безпосереднього спілкування з учасниками подій на Сході України.

Всі учасники заходу були запрошені скуштувати  солдатської каші.

Дирекція та колектив музею висловлюють подяку за допомогу у проведенні заходу депутату Київської обласної ради Буковському Роману Володимировичу, депутату Вишгородської районної ради Приходьку Олександру Олексійовичу, голові Новопетрівської сільської ради Старенькому Радіону Миколайовичу, Київській обласній бібліотеці для дітей,  Вишгородській районній бібліотеці, директорам Новопетрівських  шкіл  № 1 та № 2.

Презентація була дуже теплою та душевною. Після таких зустрічей залишається віра у краще майбутнє і  бажання захищати суверенітет,свободу і цілісність нашої держави. Наші захисники виконали свій обов’язок, не зрадили присязі українському народові.

                              СЛАВА УКРАЇНІ!

                              ГЕРОЯМ СЛАВА!