Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

18 лютого 2017 року

15 лютого 2017 року у день 28- ї річниці виведення військ з Афганістану воїни – афганці – уродженці Вишгородського району поклали квіти до Пам’ятника воїнам – афганцям у м. Вишгороді, до Пам’ятника Невідомому солдату, який знаходиться на території Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році». У покладанні квітів прийняли участь представники Новопетрівської сільської ради, працівники Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

25 грудня 1979 р. о 15 – й годині радянські війська перейшли кордон з Афганістаном.

У січні 1980 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, в якій засуджувала радянську інтервенцію в Афганістан.

Через горнило  радянсько – афганської війни пройшло понад 160 тис. українців, з них 2.4 тис. загинули, серед них -  132 – уродженці Києва, 2 – Вишгородського району. Поранення отримали понад 8 тис. українців, з них 4.7 тис. повернулися додому інвалідами.

За період війни в Афганістані звання Героя Радянського Союзу отримало 72 особи, з них 11 українців.

Двадцять сім років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані.

Напередодні в фойє Будинку культури м. Вишгород Національний музей – заповідник «Битва за Київ в 1943 році» відкрив тимчасову тематичну виставку, присвячену  «афганцям» - українцям.

Ветеранам Афганістану, мешканцям Вишгороду буде приємно подивиться на справжню афганську форму, листи та фотографії того часу, картини та інші експонати з фондів музею. Щоб не казали деякі політики та журналісти, Афганістан та пов’язані з ним події навічно в наших серцях, і, не випадково, що саме воїни афганці одними з перших пішли боронити України  від нападника – сусіда.

Всі охочі зможуть побачити виставку «Українці у Афганській війні»   з 15 по 20 лютого в Будинку культури м. Вишгород.

З повагою
Остапенко Наталія Вікторівна
Управління культури, національностей та реліігій
Київської обласної державної адміністрації
т. 044 286 77 32

<< Назад