Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 листопада 2017 року

У студії Інформаційного агентства УНТ «Українське народне телебачення» 29 грудня 2017 року відбувся інтелектуальний форум «Європейська платформа з прав національних спільнот», організаторами якого виступила «Рада національних спільнот України» Рада національних спільнот України.

Головною метою зазначеного заходу було обговорення спільних проблем національних спільнот як в Україні, так і в Європейських країнах. Участь у форумі взяли представники та керівники національних спільнот України, в Європейських країнах, науковці, вчені, політичні діячі, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичного корпусу, європейських інституцій.

На обговорення було винесено три блоки питань:1. Мова національних спільнот в Україні та в Європейських країнах.2. Освіта для представників національних спільнот в Україні та в Європейських країнах.3. Працевлаштування та соціальний захист представників національних спільнот в Україні та в Європейських країнах.

До обговорення мовної проблематики долучився Подолянець Ігор Іванович, начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

В своєму виступі Ігор Іванович акцентував увагу, що Київщина – одна з найбільш багатонаціональних областей України, де на її території проживають представники більше 120 національностей з притаманною етнокультурою та релігією, усталеними звичаями та обрядами. Ігор Іванович зазначив, що особлива увага приділяється сфері мовної політики.

Київською обласною державною адміністрацією спільно з райдержадміністраціями та міськвиконкомами (міст обласного значення) щомісяця здійснюється моніторинг мовно-етнічних проблем в області щодо стану справ у мовній сфері.

Щодо задоволення освітніх проблем нацменшин, продовжив Ігор Іванович, то на території Київської області функціонує 1 дошкільний заклад, де виховується 17 дітей російською мовою. В м. Біла Церква розміщена єврейська школа, в якій навчаються 133 учнів.

Крім того, в області функціонують 8 загальноосвітніх навчальних закладів з вивченням російської мови. Показовими у цьому відношенні є функціонування недільних шкіл при національно-культурних товариствах області. Варто наголосити, що у своїй промові Юраш Андрій Васильович, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України відзначив активну роботу у сфері етнополітики Київської та Вінницької ОДА. Завершенням інтелектуального форуму стали яскраві виступи колективів національно-культурних товариств.