Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 листопада 2017 року

«Від Майдану до АТО»

Від Майдану до АТО

21 листопада Україна відзначила четверту річницю Революції Гідності.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Ця дата встановлена для віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних цінностей нашої держави та її європейського вибору. З кожним роком цей день набуває все більшого значення в історії нашої держави, тому що відзначення Дня Гідності та Свободи – це безперечний доказ відродження українців, як сучасної європейської нації.

Цього дня у Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся урочистий захід «Від Майдану до АТО», присвячений Дню Гідності та Свободи. У заході взяли участь учасники подій на Майдані та АТО, серед них учасник Євромайдану, АТО, головний лікар Новопетрівської дільничної лікарні Яковенко В. В., командир 90-го окремого аеромобільного батальйону полковник Баранов В.А., учасник Майдану і АТО Кондратюк М.О., настоятель Свято-Покровської церкви, військовий капелан отець Тарас, представники Вишгородського військового комісаріату, Національної Гвардії України, учні Новопетрівських ЗОШ №1 та № 2 та інші. Почесними гостями заходу були син та невістка Героя України, загиблого учасника Євромайдану Кульчицького Володимира Станіславовича - Кульчицький Ігор та Дарина.

Відкрив захід директор музею, Заслужений працівник культури України Вікован І.П. Він привітав усіх присутніх з Днем Гідності та Свободи і наголосив про важливість відстоювання українцями своїх демократичних цінностей та національних ідей.

До слова був запрошений Яковенко В.В., який зазначив про миролюбність українців, які не хочуть воювати, але мусять ставати на захист своєї цілісності та незалежності.

Кульчицький І.В. сказав, що Майдан не закінчився у лютому 2014, а проходить різні етапи, на сьогоднішній день на східному кордоні України.

Розповів про те, як разом з батьком Володимиром Станіславовичем прийшов на Майдан Незалежності, щоб відстояти європейський вибір нашого народу.

18 лютого 2014 року Герой Небесної Сотні Володимир Кульчицький разом з сином Ігорем прийшли на Євромайдан на мирні демонстрації, але через декілька годин вони переросли в криваві бої. Цього дня на Грушевського був застрелений Володимир Кульчицький. За громадянську мужність патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Володимиру Кульчицькому було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Учні Новопетрівської ЗОШ №2 (директор Клебан Н.П.) виконали патріотичні пісні та декламували вірші присвячені Героям Небесної сотні та учасникам АТО. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих героїв.

Настоятель Свято-Покровської церкви, військовий капелан отець Тарас привітав усіх присутніх з християнським святом Артистратига Михаїла і всіх Небесних Сил безплотних, прочитав проповідь, у якій зазначив важливість миролюбства,віру у Бога та єдність усіх українців. Провів поминальну панахиду по убієнних Героях Небесної Сотні та учасників Антитерористичної операції.

На закінчення відбулося урочисте покладання квітів пам’ятного знаку Невідомому солдату. Також квіти поклали до могили Героя України Володимира Кульчицького , який похований на Новопетрівському кладовищі.

У День Гідності та Свободи ми вшановуємо мужніх патріотів, які віддали життя за незалежність України під час подій на Майдані та в зоні проведення антитерористичної операції. Україна вже ніколи не буде такою, як раніше, Революція гідності стала початком європейського розвитку нашої держави.

<< Назад