Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 березня 2017 року

На передодні Міжнародного жіночого дня за ініціативи Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Київської області, підтримки управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, Ірпіньської міської ради та міського голови – Володимира Карплюка, 04 березня відбувся Перший обласний фестиваль автентичного та стилізованого українського одягу «Жінка – джерело любові»

Весна – час віншування жінки, оновлення душі, молодості, краси і кохання. З давніх-давен жінка є Берегинею роду, матір’ю всього живого, турботливою, люблячою, справедливою, Богинею, яка кохає, надихає, зцілює, допомагає, привносить мир та гармонію у життя людей.

Головним меседжем організаторів є збереження, вивчення і популяризація автентики та стилізації українського одягу, створення цілісного сприйняття образу жіночої краси.

Історія українського костюму невіддільна від історії народу. Приємно усвідомлювати, що не зважаючи на останні модні тенденції, світові тренди український жіночий стрій, залишається популярним, модерновим, відкритим для експериментів та представляє українську моду на світовій арені. Про красу та самобутність українського одягу влучно зауважив Ілля Рєпін: «…Тільки малоросіянки та парижанки вміють одягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно одягаються дівчата, парубки теж спритно: ... це дійсно народний, зручний і граціозний костюм. А які дукати, моністи, головні убори, квіти! А які обличчя! А яка мова! Просто краса, краса і краса!”

11 учасниць Фестивалю представили автентичні строї Житомирського Полісся, Полтавщини, Лівобережної Київщини. Весільне вбрання 1902 року, отримане у спадок від попереднього покоління, вразило всіх присутніх.

Родзинкою Фестивалю стала неймовірна виставка-показ автентичних українських строїв, підготовлена Заслуженою майстринею України, провідним методистом Центру народної творчості – Тамарою Негодою.    Протягом дня всі бажаючи могли подивитися, придбати прикраси майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та долучитись до привітань з днем народження учасниці Фестивалю – Тамари Михайлівни.

Вокалісти Володимир Бальон, Ольга Розколотько, хореографічний аматорський ансамбль «Едельвейс» міського будинку культури м. Ірпінь та шоу-балет «Провокація», гості Фестивалю, радо привітали всіх жінок зі святом весни та подарували чудову концертну програму.

Завершився Фестиваль танцювальною замальовкою всіх учасниць «Танок української краси» та нагородженням дипломами і подарунками.

Вдячні всім, хто долучився до Першого обласного фестивалю автентичного та стилізованого українського одягу «Жінка – джерело любові». Це було дійсно колоритне, самобутнє, стильне свято.

<< Назад