Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

28 жовтня 2017 року

День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.  Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

День визволення України від фашистських загарбниківВ цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України.

На Меморіал «Героям Лютізького плацдарму», до Пам’ятника воїнам – визволителям та Пам’ятника Невідомому солдату  на території Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 р.» в знак вшанування Подвигу і Пам’яті воїнів – визволителів поклали квіти голова Новопетрівської сільської ради Радіон Старенький, секретар ради Світлана Костюк, голова ради ветеранів с. Нові Петрівці  Мусій Пилипович Мартиненко, головний лікар Новопетрівської районної  лікарні, учасник АТО  Василь Яковенко, директор Національного музею – заповідник «Битва за Київ у 1943 р.» Іван Вікован та мешканці села.

День визволення України від фашистських загарбників День визволення України від фашистських загарбників

<< Назад