Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

24 вересня 2017 року

Проект «Забуте Межигір’я» відвідали посли іноземних держав

До середини вересня цього року, в Національному музеї Тараса Шевченка проходила виставка – міжмузейний проект «Забуте Межигір’я», співорганізатором якого виступив Вишгородський історико-культурний заповідник спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка, Музеєм історії Десятинної церкви. До виставки долучились також Національний музей українського народного прикладного мистецтва й Музей історії Києва. Захід проходив під патронатом Міністерства культури України, управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації і управління культури КМДА.

На виставці вперше були представлені унікальні археологічні знахідки 2017 р. з території Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря та Межигірської фаянсової фабрики. Презентовано близько 500 археологічних знахідок, 26 оригінальних листівок-фото Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря (ХІХ ст.), оригінальне фото випускників Художньо-Керамічного технікуму, етнографічний одяг жителів Межигір’я та Вишгородщини ХІХ ст., предмети побуту та одяг селян кінця ХІХ – початку ХХ століття та інші експонати. В рамках експозиції також відбувся науковий лекторій за участі провідних науковців: істориків, археологів, мистецтвознавців й краєзнавців з даної теми дослідження.

Спеціальну екскурсію по виставці «Забуте Межигір’я» у музеї провели іноземним дипломатам. Послухати розповідь про унікальні археологічні знахідки 2017 р. з території Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря та Межигірської фаянсової фабрики прийшли Надзвичайний і Повноважний посол Болгарії в Україні Красімір Мінчев, прес-секретар посольства Республіки Чехія Давід Машек, працівник адміністративного відділу Ісламської Республіки Афганістан Саїд Мокім та представник посольства Гвінеї й Африканської ради в Україні Діалло Ісса Садіо.

<< Назад