Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

28 серпня 2017 року

Третій рік поспіль в області проходить фестиваль національних спільнот
«Київщина-сузір’я злагоди»

Київщина-сузір’я злагодиЗ нагоди відзначення 26-ї річниці незалежності України в Київській області традиційно управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації провело фестиваль національних спільнот «Київщина-сузір'я злагоди». Учасників фестивалю гостинно зустрічав «Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» (с. Нові Петрівці, Вишгородського району).

Втретє фестиваль об’єднав представників влади, різних національностей, церков, працівників культури  та спонукав до неформальної міжкультурної та міжрелігійної комунікації, став запорукою популяризації культури, звичаїв та традицій різних народів. Цей культурно-мистецький захід дав змогу продемонструвати та певним чином прозвітувати про проведену за роки незалежності роботу для розвитку духовності, культури Київщини та України в цілому.

Цього року організатори поділили фестиваль на дві частини "Духовно-культурна платформа" та "Пікнік єдності".

Вітальним словом роботу "Духовно-культурної платформи" розпочали заступник голови Київської облдержадміністрації Письменний Олег Миколайович та заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнополітики Міністерства культури України Подюк Михайло Євгенович. У своїх промовах вони відзначили важливість проведення фестивалю та наголосили, що поглиблення співпраці є запорукою спільних проектів, які сприятимуть утвердженню найвищих цінностей задля національної єдності, забезпечення поваги, толерантності та розвитку області. Також на платформі були присутні керівництво Вишгородської райдержадміністрації та  Новопетрівської сільської ради.

фестиваль національних спільнот фестиваль національних спільнот київщина

Начальник управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Подолянець Ігор Іванович відзначив, що головною метою «Духовно-культурної платформи» є налагодження зв’язків, обмін досвідом та пошук нових можливостей щодо поглиблення співпраці. Ігор Іванович наголосив, що Київська обласна державна адміністрація  спільно з релігійними громадами забезпечує громадянам свободу світогляду і віросповідань, гармонізує відносини між державою і церквою, зміцнює порозуміння і терпимість вірян різних конфесій, створює умови для рівноправного розвитку та активної участі у соціально-економічному та духовно-культурному житті області представників всіх національностей, бо всі ми разом є Український народ.

Духовні настанови та привітання з нагоди Дня прапора та Дня незалежності України лунали від представників релігійних організацій та Церков.

До роботи платформи долучились керівники та представники грецького, татарського, вірменського, африканського, чеченського, єврейського та польських національно-культурних товариств, які презентували свою діяльність, розповідали про співпрацю з іншими товариствами, релігійними та громадськими організаціями, урядовими та неурядовими установами та порушували питання щодо подальшої реалізації спільних проектів.

фестиваль Київщина-сузір’я злагоди "Київщина-сузір’я злагоди"

Надзвичайну актуальність і необхідність міжрелігійної та міжкультурної комунукації відзначили всі учасники платформи, ажде злагоджена співпраця між органами виконавчої влади, представниками релігійних організацій та нацменшинами - запорука гармонізації відносин у суспільстві.

Учасники "Духовно-культурної платформи" мали нагоду оглянути експозиції музею в межах оглядової екскурсії.

Крім того, були представлені виставка графюр та книжкові полички на тему духовності. Завершилась "Духовно-культурна платформа" покладанням квітів.

Друга частина фестивалю проходила під назвою «Пікнік Єдності» і супроводжувалась концертною програмою. Номери у виконанні Народного аматорського хору «Терниця», Народного аматорського ансамблю танцю «Міленіум» та Народного аматорського хорового колективу «Барви України» стали яскравим доповненням фестивалю.

Київщина-сузір’я злагоди фестиваль київ Київщина-сузір’я злагоди фото

Справжньою родзинкою стали виступи солістів та колективів Польского культурно – освітнього товариства «Родина», «Релігійного Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні», «Ради національних спільнот України», "Товариства Поляків Білоцерквіщини", «Конгресу вірмен України», «Київської татарської громади», «Африканської Ради в Україні» та пісні у виконанні Хору семінаристів Української Православної Церкви. На зазначеному заході всі охочі мали можливість спробувати національні страви різних народів світу і звісно ж українську кухню.

III Обласний фестиваль «Київщина-сузір’я злагоди» вкотре довів, що всі ми, не залежно від віросповідання та національності - єдиний український народ, який прагне розбудови та процвітання України.

<< Назад