Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

Відкриття виставки, приуроченої 1029-й річниці Хрещення Русі

Відкриття виставки, приуроченої 1029-й річниці Хрещення Русі в  КЗ КОР «Яготинський історичний музей»

Відкриття виставки, приуроченої 1029-й річниці Хрещення Русі 28 липня 2017 року відзначатиметься чергова річниця Хрещення Київської Русі рівноапостольним князем Володимиром. Як свідчать історики прийняття християнства на наших теренах відбулося значно  раніше 988 року – воно з’явилося ще в першому столітті,коли на київських горах проповідував Андрій Первозванний. Хрещення було і за рівноапостольних Кирила і Мефодія, за  княгині Ольги. Коли  князь Святослав 964 року укладав договір з Візантією, то воїни-християни присягали в церкві святого Іллі на Подолі. Але лише хрещення Русі Володимиром зробило її християнською державою.

18 липня 2017 року в Яготинському історичному музею відкрилася виставка ікон вишитих бісером нашої землячки Кубар Віри Василівни, приурочена 1029-й річниці Хрещення Русі.

На захід завітали колеги Віри Василівни, працівники центральної районної бібліотеки. Зі словами подяки звернувся до майстрині  директор КЗ КОР «Яготинський історичний музей»  Іван Шулла  і зазначив, що музей продовжує відкривати нові імена  талановитих людей Яготинщини.

Відкриття виставки, приуроченої 1029-й річниці Хрещення Русі Відкриття виставки, приуроченої 1029-й річниці Хрещення Русі

На виставці представлено 16 робіт: «Молитва Святому Миколаю Чудотворцю», «Святе сімейство», «Народження Хреста», «Годувальниця» та інші. Дивовижність творів захоплює настільки, що неможливо просто спостерігати очима, якась потаємна сила змушує доторкнутися до них.