Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

Останнім шляхом Кобзаря

Останнім шляхом Кобзаря26 липня 2017 р. в музейних відділах КЗ КОР «Яготинський історичний музей» ( Музей «Флігель Тараса Шевченка» та Історичний музей) за підтримки Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, в рамках 85-річчя утворення Київської області, відбулася презентація пересувної філателістичної виставки «Останнім шляхом Кобзаря» Олександра Володимировича Канівця.

Виставка стала результатом Міжнародного поштового походу-реквієму впродовж травня 2011 року за маршрутом перевезення тіла Т.Г. Шевченка з Санкт-Петербургу в Канів у 1861 році.  Його унікальність полягала в щоденному і погодинному оформленні та відправленні пронумерованої кореспонденції з поштамтів та відділень поштового зв’язку населених пунктів по маршруту, яким везли тіло Великого Кобзаря в 1861 році в Україну.

На відкритті з вітальним словом виступив директор музейного комплексу Шулла І.І., який підкреслив, що філателістична виставка «Останнім шляхом Кобзаря» є важливою для нашого міста, оскільки у Яготині у 1843-1845 роках перебував Т.Г.Шевченко.

Останнім шляхом Кобзаря детальніше Останнім шляхом Кобзаря новини

Філателістичний експонат складається з 114 таблиць, на яких розташовані оригінали відправленої поштової кореспонденції, копії посмертної маски Кобзаря, плакату-буклету з відбитками  штемпелів поштових відділень.
Виставку, як звіт про свій похід, філателіст провів у багатьох містах – Яготин став ювілейним 75-им містом, у якому презентовано експозицію.

На Яготинщині виставка триватиме до 1 серпня 2017 року.
Запрошуємо всіх бажаючих!