Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

2 серпня 2017 року

«Будемо жити, ромале!»  вечір  пам’яті  
2 серпня 2017 р., Бабин Яр, меморіал «Кибитка» , 18.30
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту ромів

Організатори: Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс», Міжнародний Фонд «Відродження», Національно-культурне об’єднання «Амала»

За участю лідерів  громадських об’єднань, представників ромських осередків, артистів театру, кіно і телебачення. Головний режисер заходу Народний артист України Ігор Крикунов.

Скорботний день – Калі траш (чорний жах)  роми всього світу  відзначають 2 серпня.   Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. Саме в  ту «циганську ніч»   з  2 на 3 серпня в газових камерах концентраційного табору Аушвіц - Біркенау було живцем спалено близько 3 000 ромів, в тому числі дітей і старих. Вважається, що під час Голокосту від репресій загинуло від  600 тис. до 1 млн. 500 тис. ромів.          

У 2016 році після довгих перепитій нарешті відновлено історичну справедливість і  встановлено пам’ятник ромам – жертвам трагедії в Бабиному Яру, який можна вважати «точкою відліку» масових розстрілів ромів  на території України. В перші дні, коли фашисти зайшли в Київ, три ромські табори, що проживали на Куренівці, пішли до Яру назавжди…Тож якщо Голокост – універсальна людська трагедія, то Бабин Яр – символ Голокосту в Україні.

НЕ БУДЕМО  БАЙДУЖИМИ!
ПРИЙДЕМО  ДО БАБИНОГО  ЯРУ  І ЗАПАЛИМО  СВІЧКИ   ПАМ’ЯТІ  В  ІМ’Я  ТИХ, ХТО ЗАЛИШИВ СВОЇ ДУШІ І ПІСНІ  ТУТ НАЗАВЖДИ