Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

3 серпня 2017 року

Дорогі друзі!

Театр імені Саксаганського закриває 83 театральний сезон!

Ми прощаємося лише на місяць. Вже 3 серпня зустрічатимемо Вас на відкритті 84 театрального сезону!

За доброю традицією пропонуємо Вам ознайомитися із здобутками цього сезону!

83 театральний сезон – сезон випробувань і перемог
Напружений 83 сезон у театрі ім. П. К. Саксаганського, ускладнений проблемами з фінансуванням, приніс багато хвилювань і, разом із тим, багато нових вражень і досягнень. Він показав, що саксаганці – дружна і сильна сім’я. Попри матеріальну скруту талант і професіоналізм засяяли з новою силою. А найголовніше – колектив відчув таку підтримку глядачів, що тепер йому нічого не страшно. Бо театр живе, доки ним живе глядач!

Найпочеснішим досягненням сезону саксаганці вважають саме визнання глядачів. І воно має конкретне втілення. За підсумками Всеукраїнського щорічного фестивалю-конкурсу «ART–UKRAINE», в якому першість визначається за голосуванням глядачів і за рейтингом відвідування вистав, театр Саксаганського серед 21 обласного театру України зайняв перше місце!

Недарма щорічно кількість глядачів зростає в середньому на 20 відсотків. Тож у 83 театральному сезоні було зіграно 648 вистав та шоу-програм, які переглянули 132 676 глядачів.

Із них 94 вистави переглянули 38 945 глядачів у населених пунктах Київської області. До Білої Церкви завітали 97 250 мешканців Київщини.

Було показано 86 благодійних вистав для незахищених верств населення. Відбулося 20 вистав для учасників та сімей учасників дій у зоні АТО.

Прем’єри сезону

Вистави:

 • невроЛогічна комедія «Клінічний випадок, або Скелет у шафі» Р. Куні, режисер А. Прокопєв;
 • казка «Академія Чарівників», автор сюжету Т. Поліщук, режисер А. Зеленчук;
 • «Коли птахи відлітають» В. Дельмар, режисер В. Стасенко;
 • «Кохання в стилі бароко» Я. Стельмаха, режисер А. Зеленчук.

Театралізовані шоу-програми (режисер О. Болховітіна):

 • «Вогні Юр’єва»
 • «Любов останньою ніколи не буває»
 • «Небеса Європи»
 • «За п’ять хвилин до…»
 • «Сherchez la femme» («Шукайте жінку»)

Програми оркестру:

 • «Занурення в класику»
 • «Theatrum Novus»
 • «Golden Melodies»
 • Музика у школі

Із відгуків:

 • Такий оркестр приносить людям радість, піднімає настрій і лікує… З повагою, Надія Коваленко.
 • Щиро дякую за шоу-програму «Небеса Європи», за святковий настрій, колорит, патріотичне піднесення. Слава Україні! Слава учасникам програми! З правдивою повагою, В. О. Конюк.
 • Окрім того відбувся цілий ряд тематичних концертних програм до пам’ятних дат та свят: Всесвітнього жіночого свята, Дня Святого Валентина, Міжнародного дня театру, закриття театрального сезону у червні, відкриття театрального сезону у серпні, Дня Незалежності України, концерт для представників «Золотого фонду» м. Біла Церква та багато інших; благодійні концерти та різноманітні обласні заходи. Окремі масштабні програми підготовлені до Дня Захисника України, Дня Збройних сил України, до річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС, Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС.

Із відгуків:

 • «Сьогодні, 24 серпня, у День Незалежності України, маю велике щастя побувати у театрі імені Саксаганського. Ведучі наголосили, що Біла Церква – це перлина Київщини. Якби не Ваш театр, не було би такого блиску. Ви – наша гордість, наша відрада. Ви даруєте людям свято. Забуваються усі негаразди, які, на жаль, є сьогодні. Віримо, що сила творчості об’єднає українців. Любимо Вас! Дякуємо Вам!» Руслана, с. Пустоварівка Сквирського району.

Гастрольна діяльність

Як завжди, театр імені Саксаганського регулярно приймав у себе глядачів Київщини. Велика робота була проведена в одному із найважливіших напрямків роботи театру – залучення глядачів області до переглядів вистав саме на базі закладу. Адже для повноцінного відтворення сценічного дійства потрібні сучасні технічні засоби, якими обладнана сцена та глядацька зала. Більшість майданчиків області не обладнані для показу вистав, тому все більше шанувальників театрального мистецтва приїздять до Білої Церкви.

Враховуючи те, що не всі глядачі все-таки мають можливість відвідати театр у Білій Церкві, саксаганці бажані гості у містах та селищах Київської області: у Борисполі, Богуславі, Обухові, Бородянці, Василькові, Таращі, Сквирі, Миронівці, Рокитному, Макарові, Тетієві, Фастові, Іванкові, Броварах, Володарці. У селах: Руда, Розкішна, Шамраївка, Іванівка...

Із відгуків:

Ми вітаємо всіх працівників театру. Добра, щастя, радості. Ви надихаєте нас на подвиг, що зветься життям. Дякуємо за насолоду проведених з вами зустрічей. З повагою, делегація з м. Таращі.

Велике спасибі за концерт в Розкішній Ставищанського району. Все село в захваті.

Театр плідно співпрацює з Управлінням освіти та науки Київської ОДА, районними радами Київщини, Білоцерківською міською радою, організовуючи цільові перегляди вистав для дітей та молоді.

Із відгуків:

 • «Академія чарівників» - дуже цікава, повчальна вистава. Дякую! (Олесь, школа № 9, 2-Г).
Окрім того, саксаганці гідно представили Київщину на всеукраїнському рівні: на Всеукраїнському святі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» у м. Кропивницькому, успішно гастролювали у Кривому Розі та Полтаві, на запрошення військ оперативного командування «Південь» відвідали Одесу зі святковою шоу-програмою до Дня Збройних Сил України.

Театральний автобус проїхав за сезон 36 414 км. Це майже вдвічі більше, ніж у минулому сезоні!

Міжнародна співпраця

За сезон в театрі побували гості з багатьох країн світу: з Німеччини, Фінляндії, США, Великобританії, Білорусії, Росії, Грузії, Польщі, Португалії…
Із відгуків:

 • Вдячна за приємний вечір! Моя подруга з Техасу в захваті! Так тримати, успіхів у всіх починаннях! (Лідія).

У серпні 2016 року було підписано офіційну угоду про гастролі Театру імені Саксаганського у країни Скандинавії.

У вересні 2016 року у Національній Опері відбувся концерт оркестру Театру імені Саксаганського «Kiev Metropolis Orchestra» із музикантом світового масштабу Ігорем Группманом.

У травні 2017 року Театр імені Саксаганського відвідала трупа одного із найвідоміших театрів Португалії «Circo de Braga» з двома драматичними виставами.

Сильні духом і тілом!

Саксаганці – срібні призери Кубку театральної ліги. Поступившись першістю гідному противнику - команді Національної оперети, театр імені П. Саксаганського переміг шістьох суперників, серед яких – команди Національного театру імені І. Франка, Національного театру імені Лесі Українки.