Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 травня 2017 року

З 22 по 26 травня 2017 року відбулося проблемне навчання  фахівців відділів мистецтв обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «Мистецький дивосвіт бібліотек», організоване Міністерством культури України, Державною бібліотекою України для юнацтва, за участю Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.


З 22 по 26 травня 2017 року відбулося проблемне навчання  фахівців відділів мистецтв обласних бібліотек України для юнацтваУ проблемному навчанні взяли участь фахівці Київської обласної бібліотеки для юнацтва: О.О. Шмідт, завідуюча відділом обслуговування, С.М. Колосюк, провідний бібліограф, І.А. Михайлова, провідний редактор.

Були розкриті корисні та актуальні для використання у бібліотечній роботі питання. Цікавою була тема «Молодь = Бібліотека=Мистецтво: грані взаємодії», яку розкрила заступник директора з науково-методичної роботи ДБУ для юнацтва Сопова Тетяна Павлівна. Тема «Бібліотеки і Вікіпедія. Ініціатива БоГеМА (GLAM)», розкрита заступником директора з інформаційних технологій ДБУ для юнацтва Якушко Тетяною Олексіївною,  стане в нагоді бібліотекам для ширшого висвітлення роботи й історії своїх закладів. Аналіз методичних матеріалів зробила у своєму виступі методист ДБУ для юнацтва Дубик Олена Миколаївна «Видання юнацьких і молодіжних бібліотек України з питань мистецтва: спроба аналізу». Про  віртуальні музеї та із засобами ознайомлення з мистецтвом у бібліотеках розповіла завідувач відділу по роботі з електронними ресурсами ДБУ для юнацтва Виноградова Людмила Григорівна. Для бібліотечних працівників України було цікаво брати участь у тренінгу, який провела Гуцул Наталія Іванівна «Мистецтво самопізнання».

Мистецтвознавець із Національного університету «Києво-Могилянська академія», заслужений працівник культури України Діана Клочко цікаво розповіла про історію архітектури навчального закладу та презентувала онлайн-версію книги «Київський Атеней». Видання розкриває питання історії мистецького Києва XVII-XVIII століть. Книга присвячена 400-літтю заснування Києво-Могилянської академії, яка впродовж своєї історії була та залишається місцем формування творчих і відповідальних особистостей.

Актор, директор театру Володимира Завальнюка «Перетворення» Кирило Булкін розповів присутнім про незнані факти життя Василя Стуса у моновиставі із журналістським розслідуванням «Верни до мене, пам’яте моя».
За період навчання бібліотечні фахівці відвідали та ознайомилися із роботою Педагогічного музею України, Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, Національної бібліотеки України для дітей, Бібліотеки імені Є. Кравченка, Бібліотеки імені Петра Панча, Французьким культурним центром.

Вчений секретар Науково-технічної бібліотеки ім.. Г. Денисенка Національного університету «Київський політехнічний інститут» Барабаш Світлана Іванівна розкрила тему «Обслуговування користувача: очікування молодіжної аудиторії». Світлана Іванівна розповіла про створення простору «Бєлка», єдиної платформи для студентів, які працюють над спільними проектами. Метою проекту було не просто відремонтувати приміщення, а переосмислити бібліотечний простір, створити платформу для комунікації людей, які змінюють правила гри. Доповідач зазначила, що студенти мріють про те, щоб спілкування студентів, викладачів, експертів з індустрії дозволило створювати інноваційні рішення, ідеї та проекти.

Про креативні технології в організації дозвілля молоді розповіла професор, завідувач кафедри арт-менеджменту та івент-технологій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Копієвська Ольга Рафаїлівна.

Кандидат педагогічних наук, головний редактор журналу «Бібліотечний форум» Башун Олена Володимирівна розповіла про розвиток видання, його історію та сучасне становище.

Відбулися зустрічі із перекладачем видавництва «Дух і літера» Олександрою Ураловою, яка презентувала перший повний переклад книги Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник», з автором книги «Дивовиддя про святих русалок» Біосідою, а також із перекладачем видавництва «Кальварія» Ігором Дубінським та  Ксенією Мацкевич,  керуючим партнером компанії PR-Prime, координатор PR-Space Congress, головним редактор часопису «Театральна пектораль».  Вони представили книгу японського письменника Кендзі Міядзава «Ресторан, де виконують побажання».

Насамкінець Острова Аліна Вікторівна, завідувач відділу мистецтв ДБУ для юнацтва організувала і провела методичні посиденьки у формі PechaKucha «Мій Мусейон», де кожна обласна бібліотека представила свої мистецькі заходи.