Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

26 травня 2017 року

26 травня 2017 року у  Національному  музеї - заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулась знакова зустріч  у   українських  та в’єтнамських  ветеранів – учасників  війни у В’єтнамі 1965-1973 рр., представників  громадських організацій  - учасників  українських миротворчих місій у локальних війнах і збройних конфліктах, працівники  Посольства Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні,  представники місцевої громади, ЗМІ, учнівська молодь Київщини.

Зустріч відкрив директор заповідника, заслужений працівник культури України  Іван Вікован. Він поздоровив усіх присутніх з  25-ою річницею встановлення дипломатичних відносин між Україною та В’єтнамом і 127- ої річниці з дня народження першого президента соціалістичного В’єтнаму Хо Ши Міна, розповів що у 2000 році йому було подаровано в’єтнамський значок, який зараз знаходиться в експозиції музею.

«Ми ніколи не забудемо допомогу українців у той час, коли ми відстоювали незалежність і свободу В’єтнаму», - сказав аташе з питань оборони при Посольстві Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні, старший полковник  Нгуєн Дінь Фук і міцно потис руку заслуженому архітектору України Петру Залипському, ветерану-миротворцю, який отримав орден особисто від в’єтнамського президента Хо Ши Міна.

«Цю зустріч ми розцінюємо як імпульс до подальших  економічних, соціальних, культурних і духовних відносин між нашими народами», - доповнив президент Асоціації ветеранів В’єтнаму в Україні Нгуєн Ван Лоан.

Депутат Вишгородської міської ради кількох скликань, голова Благодійного фонду «Покоління» Валерій Виговський підкреслив: прості люди різних країн давно вже застосовують справжню народну дипломатію – добросусідства, поваги та взаємодопомоги.   «Символічно, що дружнє спілкування відбувається на благословенній землі, де почалася державність України, звідки пішла Русь, з колиски козацької звитяги  й духовності», - зазначив він.

Учасники зустрічі  ознайомилися з експонатами музею, діорамою, військовою технікою, поклали квіти до монументу «Символ миру» Європейської вулиці скульптур, Пам’ятника воїнам – визволителям та Невідомому солдату. А також обговорили подальшу співпрацю на теренах національно - патріотичного виховання та збереження історії. Найперше ішлося про створення меморіалу миротворців-українців, які брали участь у погашенні воєнних конфліктів по всьому світові. Як сказав директор заповідника  Іван Вікован, побудова меморіалу стане новою сторінкою історії музею, розповіддю про героїзм українських воїнів. і пообіцяв, що серед музейних експонатів з’явиться тематична експозиція  із подарунків гостей, які передали йому прапор В’єтнаму, книги про цю чудову країну та вручили почесну грамоту колективу музею.

 Гостей – загальною чисельністю до півтори сотні осіб - привітали школярі Вишгородщини та представники місцевої влади.