Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

20 червня 2017 року

Микола СтратілатУ Вишгородському історико-культурному заповіднику відкрито ювілейну персональну виставку Народного художника України Миколи Стратілата «Святині Києва» (кураторський проект Олександра Кочубея).

В експозиції представлені оригінальні гравюри із відомої серії Автора, що створена тридцять років тому (1987р), графічні та живописні роботи різних років, фрагмент бібліотеки, книги з якої проілюстровані Миколою Стратілатом – одним із найвідоміших книжкових графіків України, – це літературні твори Т. Шевченка, Б. Олійника, П. Тичини, М. Рильського…

Серія «Святині КИЄВА» нагадує глядачам виставки, який образ мало святе місто Київ до того, як у ньому загосподарювала рука «врага-супостата». Вона стала звинувачувальним актом проти вандалізму і варварства східних наїзників – поневолювачів українського народу, його святинь. Ця серія й досі не залишає нікого байдужим і не втрачає актуальності.

Творчість Миколи Стратілата – це ціла епоха в хроніках образотворчого мистецтва України. Його походження, родовід, вдача, виховання, його свідомість з належною повнотою втілилася в його творчості. Власне, перша персональна виставка Майстра відбулася ще за шкільних років, на початку 50-х ХХ ст. Тоді його вчитель Степан Музиченко перший виявив талант молодого хлопчика та його жагу до творення. На зламі 60-70 років молодий Стратілат почав формувати себе як національного художника. Він сповідує своєрідну стихійну філософію позитивізму, заперечує суконну пафосну дійсність не відвертим протестом проти неї, а ствердженням всього позитивного, гарного, доброго і гуманного в українськім народі.

Таке унікальне явище як графіка Миколи Стратілата є предметом чималих фахових дискусій, але дослідники давно вже відзначили особливу живописність його гравюр. Це не випадково, бо живопис – перше захоплення, як і перша Любов, були з ним завжди. Нині визнаний Митець презентує також свої акварелі, своє бачення кольору. Як каже сам Художник, акварель для нього – це гра барв і емоцій. Він переконаний, що рідна Природа у своїй Красі та Досконалості є невичерпним джерелом Натхнення! Головний лейтмотив – Душа, яка вірує і любить, ніколи не буває самотньою.

Виставка триватиме з 21 червня по 15 липня 2017 року щодня із 10:00 до 18:00 (окрім понеділка).

виставка Святині Києва виставку Народного художника України Миколи Стратілата

виставка миколи стратілата Вишгородський історико-культурний заповідник

<< Назад