Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

28 квітня 2017 року

21 квітня 2017року Національний музей – заповідник «Битва за Київ у 1943 році на базі військового музею на громадських засадах у с. Пилява провів урок мужності для учнів Новопетрівської школ № 2 Вишгородського району, присвячений Дню пам’яті і примирення

Захід відбувся за підтримки депутатів Вишгородської районної ради Тарана Олександра Володимировича та Приходько Олександра Олексійовича., сільського голови с. Нові Петрівці Старенького Радіона Миколайовича та Савиченко Тетяни Іванівни, голови Богданівської сільської ради.

Олександр Горган взяв участь у мітингу-реквіємі з нагоди 74-ї річниці трагедії села Раска Пісківської об'єднаної територіальної громади Бородянського району

Учасників заходу привітав Олександр Таран, який надав слово Віковану Івану Петровичу, директору Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслуженому працівнику культури України. Вікован І.П. розповів про роль українців у Друговій світовій війні, про значення Ясногородського та Лютізького плацдармів у визволенні м. Київ та Київської області у листопаді 1943 року , про подвиг сучасних українських воїнів, які захищають незалежність та цілісність України в зоні АТО.

Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, покладенням квітів до братських могил, прозвучав військовий салют.

До присутніх звернувся Радіон Миколайович Старенький, Новопетрівський сільський голова і наголосив про важливість національно – патріотичного виховання молоді в сучасних умовах, підготовки гідних захисників Вітчизни.

 Голова Українського фонду пошуку «Пам'ять» Михайло Крисько, відзначив про актуальність збереження пам`яток історії і проведення пошукової та меморіальної роботи.

Учні Новопетрівської школи № 2 виконали декілька пісень національно – патріотичного змісту.

Члени пошукових загонів Вишгородського району підготовили виставку військових артефактів, знайдених на місцях боїв Ясногородського плацдарму.

Найбільш емоційним моментом у заході стало ознайомлення з експозицією військової техніки і зброї Другої світової війни та можливість проїхатися на бойовій машині (БТР).

Господарі частували усіх присутніх армійською кашею.

У подальшому планується проведення таких заходів для учнівської молоді Київщини, а військовий музей с. Пилява на громадських засадах зробити відділом Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!