Приймальня управління
(044) 286-87-48
26 квітня 2017 року
Писанка – символ сонця, відродження, любові й краси
Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту.
Згодом виникли символи, неначе букви тієї чарівної мови. Зображуючи їх на стінах печер, посуді та одязі, люди зверталися до сонця, вітру, води, землі. З часом ті послання почали писати на пташиному яйці. Чому саме яйці? Мабуть тому, що прадавніх людей вражала поява з неживого предмета нового життя. Не знаючи астрономії, наші предки перетворили кругле яйце в маленьку модель Землі і Всесвіту. Так, вони були мудрими. І тому змогли поєднати Християнство як ідею спасіння душі від мороку з найсвітлішими образами минулого. Так виникла писанка – символ нового життя, воскресіння Бога і відродження природи.
Відтоді кожне творіння писанки, - ніби пробудження – перетворення засніженої, мерзлої землі в яскраву, весняну, радісну.
Напередодні Великодніх свят у Картинній галереї КЗ КОР «Яготинський історичний музей» для усіх бажаючих вчитель початкового навчання та образотворчого мистецтва Двірківщинського НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ясла-садок» Калінкіна Я.О. провела майстер-клас «Писанка – символ сонця, відродження, любові й краси».
Ярослава Олександрівна розповіла про писанки, їх історію, кольори та орнаменти, традиції розпису у різних регіонах України. І саме головне - кожен учасник заходу мав можливість отримати практичні навички виготовлення великодніх яєць. Дехто вперше спробував себе у цій справі, хвилювалися. Але писанка вийшла у кожного! Адже негарних писанок не буває.
По закінченні майстер-класу кожен учасник мав гарний настрій, вишукані писанки та невеличкі сувеніри на згадку про цей чудовий день.
Будемо вірити, що писанкарство з кожним роком ще більше відновлюватиметься і в кожній родині пануватиме тільки мир, добробут та затишок!