Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

26 квітня 2017 року

У КЗ КОР «Київському обласному археологічному музеї», що в с. Трипіллі до Великодня (Пасхи) представлена з 14.04.2017 року дитяча виставка писанки під назвою «Гарна писанка у мене» в техніці восковий розпис. Організована виставка з метою виховного значення народного мистецтва, яке зацікавлює дітей, сприяє розвитку естетичних захоплень і суджень. Формує творче вміння, любов до мистецтва свого народу, своєї Батьківщини, а також з метою і відзнаки  християнського свята, яке є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, а віри  над безнадією.

У КЗ КОР «Київському обласному археологічному музеї», що в с. Трипіллі до Великодня (Пасхи)

Великдень (Пасха), найвизначніше християнське свято на честь воскресіння Ісуса Христа. Відзначається у першу неділю після весняного рівнодення і повного Місяця. За тиждень напередодні  свята починали активну підготовку до Великодня: варили яйця і розписували писанки, фарбували крашанки, начиняли ковбаси, випікали обрядове печиво, паску.  

У багатьох народів яйце здавна є символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду тощо. Фарбоване, розмальоване яйце вважається оберегом. Залежно від місцевої традиції, техніки оздоблення розмальовані яйця мають такі назви: писанки, крашанки, мальованки, дряпанки, крапанки, галунки. Назва «писанка» виникла від слова писати, тобто прикрашати орнаментом. Оздоблюються писанки геометричними, рослинними, зооморфними (риби, птахи, звірі), пейзажними орнаментами, християнськими символами.  Зазвичай писанки, виготовляють з курячих яєць. Але розписують і качині, гусячі, голубині, а нині й страусині яйця. Розписують також яйця, виготовлені з дерева, металу й кераміки.

Сама техніка воскового розпису досягається поетапним нанесенням воску на певні ділянки поверхні яйця. Віск при цьому накладається крапками, прямими або кривими лініями, що дозволяє створити різні орнаменти. Для нанесення воску здебільшого використовують спеціальний інструмент – писачок. Виготовляють писанки: кольоровим воском, двоколірні писанки, багатоколірні, крапанки, розпис шпилькою, кольоровим воском, технікою воскової пластики.

Краса цих шедеврів народного мистецтва чарує. Не випадково Т.Г. Шевченко порівнював мальовниче українське село з писанкою:
"Село на нашій Україні –Неначе писанка село,Зеленим гаєм поросло."

Український декоративний розпис поряд з іншими видами народного мистецтва — це наша гордість, безцінне духовне надбання народу.