Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

29 жовтня 2016 року

Участь науковців КЗ КОР «Меморіальний музей К.Г. Стеценка» з с.Веприк у
науково-практичному семінарі з нагоди відновлення діяльності УГКЦ у Фастові.

29 жовтня 2016 року у приміщенні Фастівського державного краєзнавчого музею відбувся науково-практичний семінар з нагоди 20-річчя відновлення діяльності Української греко-католицької церкви у місті Фастові.

Участь науковців КЗ КОР «Меморіальний музей К.Г. Стеценка»Головним організатором виступила місцева парафія УГКЦ Св.Димитрія на чолі з отцем Віталієм Марцинюком, її настоятелем. Головними доповідачами на семінарі були науковці Меморіального музею К.Г. Стеценка у с.Веприк на Фастівщині (директор музею Мондзелевський Е.А., тема доповіді «З історії створення і розвитку греко-католицьких парафій на Фастівщині»; заступник директора музею з наукової роботи Пархоменко Е.В., тема доповіді: «З історії унійної (греко-католицької) парафії Архистратига Михаїла у селі Паляничинці на Фастівщині»).

Окрім цього,  на семінарі також виступили колишній старший науковий співробітник Меморіального музею К.Г. Стеценка Дросенко В.І., гості з Києва (кандидат історичних наук Тарас і Євген Букет- заступник голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України) і Миколаєва (о.Роман Мірчук –настоятель греко-католицької громади міста).

Основною метою семінару стало висвітлення історичних фактів про діяльність УГКЦ на теренах Фастівщини у 17-19 століттях, обмін думками серед представників духовенства, істориків та краєзнавців щодо ключових подій становлення української державності та розвитку української церкви у краї.

<< Назад