Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

26 травня 2016 року

Пісня «Жайвора» Україну єднає!
Творчі колективи Київщини  приєдналися до Всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» та повернулися з подорожі  26 травня

Відповідно розпорядження Президента України Петра Порошенка «Про надання підтримки проведенню Всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» 21 квітня 2016 року народний аматорський хор «Жайвір» Баришівського районного будинку культури (керівник – Галина Сташук, акомпаніатор – Володимир Галущенко) вирушив агітпотягом «Труханівська Січ» із справжньою українською піснею до районів проведення Антитерористичної операції на схід України з метою підвищення патріотичного духу, зміцнення національної свідомості та патріотичного духу українців та воїнів-захисників, зміцненню культурного простору нашої країни.

Пісня «Жайвора» Україну єднаєПротягом наступного тижня хор «Жайвір» разом з іншими колективами відвідав міста Рубіжне, Лисичанськ та Сватове Луганської області. У рамках поїздки були передані та вручені продуктові набори, вироби ручної роботи дітей району, прапор від жителів Баришівського району з надписом «Ми обов’язково переможемо! Баришівка». Всього проведено 18 культурно-мистецьких програм, із них 12 дано в загальноосвітніх школах, 6 – для жителів міст та військових частин.

Учасників хору поділили на 3 групи з метою найбільшого спілкування з учнями місцевих загальноосвітніх шкіл на теми української обрядовості, традицій та обрядів, Чорнобильської тематики, майсер-класи із історії, першої медичної допомоги, популяризації української пісні «Співаємо разом!».

Всі були приємно вражені, що учасників акції зустрічали у вишиванках та україномовним веденням документації та заходів.
В усіх населених пунктах Луганської областей учасників акції зустрічали представники місцевої влади, волонтери та активісти хлібом-сіллю.

26 травня 2016 року учасники народного аматорського хору після семиденної поїздки ступили на рідну Баришівську землю. Під гучні звуки народного аматорського духового оркестру Баришівського районного будинку культури (керівник – Олег Калаорнюк) учасників хору із трепетом та гордістю зустрічали голова Баришівської райдержадміністрації М.Ф.Клименко, начальник відділу культури райдержадміністрації Л.М.Бабич, директор районного будинку культури В.Г.Кулик, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Слова вдячності та невичерпної гордості висловив голова Баришівської райдержадміністрації М.Ф.Клименко та вручив прекрасній половині людства квіти. В свою чергу учасники хору привезли запашний коровай від Сватівського хліборобського краю та сувенір ручної роботи дітей «Дідів млин» для Баришівського районного краєзнавчого музею від учнів НВК «Свистунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Сватівської районної ради  Луганської області». На знак пошани та вдячності керівник району прийняв коровай та поділив його між усіма присутніми.

Дана Акція започаткована за ініціативи 86 громадських та волонтерських організацій, понад 200 громадських активістів, а загалом – це 10 вагонів, наповнених справжніми патріотами країни! Серед них українські митці, журналісти, волонтери, військові і громадські діячі, які проводитимуть лекції, майстер-класи, обміни культурними надбаннями, фестивалі, тренінги, мистецькі і культурні заходи для жителів Сходу.

Цей потяг — більше ніж поїздка на Схід, це інструмент, який може щось змінити та об’єднати людей в єдину і незалежну державу!

<< Назад