Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

26 липня 2016 рік

День хрещення Київської Русі

День хрещення Київської Русі - України відзначається в Україні з 2008 року в День Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого (28 липня). Саме до цього знаменного дня у Державному архіві Київської області відкрилась для відвідувачів документальна виставка «Історія християнства в архівних документах».

До церемонії відкриття виставки долучились начальник відділу у справах релігій та національностей управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Бардин Марія, радник заступника голови КОДА Ткачук Людмила.

На церемонії з вітальним словом звернулась Ткачук Людмила, яка висловила вдячність працівникам Державного архіву Київської області за організацію заходу. Презентацію документів виставки в електронному форматі провела начальник відділу використання інформації документів та інформаційних технологій, кандидат історичних наук Бєлая Ольга.

На запрошення управління культури, національностей та релігій КОДА виставку відвідали Апостольський Адміністратор Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви Єпископ Віталій Скомаровський, керівник Київського обласного управління Української християнської євангельської церкви єпископ Саламаха Микола Степанович, Протопресвітер Київський, представник Київської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви митрофорний протоієрей Ігор Онишкевич, начальник управління духовної освіти і катехізації Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей Ігор Ковровський, Благочинний Київської області Української Православної Церкви Київського Патріархату – митрофорний протоієрей Василь Чупровський, секретар Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви митрофорний протоієрей Віталій Даньчак, заступник голови Об`єднання церков євангельських християн-баптистів м. Києва та Київської області пастор Бойко Володимир Васильович, представник комітету по зв`язках з громадськістю Регіонального Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів Денщиков Володимир Леонідович, представники інших церков та релігійних громад, Київської обласної державної адміністрації, науковці.

На виставці були представлені документи Центрального державного історичного архіву України в м. Києві, Центрального державного архіву кінофотодокументів імені Г.С. Пшеничного, Державного архіву Київської області, які розповідають про різні періоди релігійного життя на теренах Київщини: ХVІІІ - на початку ХХ століття, 1917-1941 рр., 22 червня 1941-початок 1944 рр. середина ХХ – початок ХХІ століть. Це документи про святкування 900-річчя хрещення Русі у Києві, статути християн різних конфесій, затверджені Київським губревкомом на початку 20-х рр. ХХ століття, документи про вклад священнослужителів у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, релігійне життя на Київщині у повоєнні часи та на початку ХХІ століття.

Тільки на церемонії відкриття була представлена екранізована виставка сканованих копій архівних документів «Історія християнства в архівних документах» та оригінали документів, які зберігаються у Державному архіві Київської області. Перлиною церемонії стали три напрестольні Євангелія, надруковані в Москві церковнослов'янською мовою. Перше Євангеліє вийшло друком 1789 року на 248 сторінках. Друге - 1800 року на 248 сторінках. Третє - 1854-го на 368 аркушах. Усі три книги мають розкішний кований оклад, оздоблений рослинним орнаментом і фарфоровими медальйонами, на яких зображено Ісуса Христа, святих Матвія, Марка, Луку та Іоанна.

<< Назад