Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

22 січня 2016 року

З нагоди Дня Соборності України і 97-ї річниці проголошення Акта злуки у Фастові відбулися Обласні урочисті заходи за участі заступника голови Київської ОДА -
Андрія Янченка та  начальника управління культури, національностей та релігій -
Ігоря Подолянця

Обласні урочисті заходи у Фастові З нагоди Дня Соборності України і 97-ї річниці проголошення Акта злуки

22 січня у Фастові, як під час мітингу, так і в «Музеї на колесах», урочистостей в міському Палаці культури пригадували історичні факти творення соборності та незалежності нашої держави.     

22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом  проголосила Українську  Народну  республіку самостійною, ні  від кого  незалежною державою. Цього ж року, 1 грудня на станції Фастів, у вагоні потяга, де розміщувалася канцелярія уряду Української Народної Республіки, урядами УНР та ЗУНР було підписано Акт злуки двох українських республік в одну єдину соборну державу. А вже 22 січня 1919 року, на Софіївській площі у Києві за участю громади, високого духовенства, представників урядів та поважних гостей урочисто пролунало оголошення про об’єднання українських земель: “Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна. Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю”.

На урочистий мітинг біля “Музею на колесах” зібралися очільники міста та району, депутати міської та районної рад,  молодь, представники підприємств, установ та організацій,  громадських та політичних партій.  Звертаючись до присутніх, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Янченко наголосив, що саме події в Україні 1918 та 1919 років стали фундаментом українського державотворення. На жаль, тоді Україна ще не відбулася. Але справедливість перемогла. І в серпні 1991 року було відновлено українську державність, знищеної внаслідок агресії радянської Росії проти Української Народної Республіки у 1917 – 1921 роках!

Сьогодні становлення та розвиток молодої української держави відбувається у складних умовах російської військової агресії, - звернувся до присутніх міський голова Михайло Нетяжук. - І українські військові у зоні проведення антитерорестичної операції, так само, як Січові Стрільці УНР, майже 100 років тому, боронять незалежність та соборність України.

Голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко та перший заступник голови Фастівської райдержадміністрації Лариса Скрипак, помічник-консультант народного депутата Руслана Сольвара Олеся Бурдик у своїх виступах наголосили, що високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого  прагне  кожна  нація.

До пам’ятного знаку  підписання  договору між Українською  Народною Республікою та  Західно-Українською народною  республікою про Злуку двох  держав  були  покладені  квіти від Київської обласної державної адміністрації та від Київської обласної ради,  Фастівської міської ради, Народного депутата Руслана Сольвара, Фастівської районної ради та райдержадміністрації, Південно-західної залізниці, громади міста. Також квіти були покладені до могил фастівчан-військовослужбовців, що загинули у зоні проведення АТО та до могили Героя України, учасника Революції Гідності Андрія Саєнка.

Фастівчани пишаються тим, що даний  документ  був  підписаний саме  тут, у  вагоні на  коліях  фастівського  вокзалу і ця подія  відноситься до  таких, що  відіграли визначну  роль у  вітчизняній історії і залишили яскравий слід в  історії  краю. Тому й активна громадськість міста, й тодішні керівники та депутати міської ради доклали максимум зусиль, аби створити музей. 

Сьогодні цю справу активно розвиває голова Фастівського міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка, директор на громадських засадах “Музею на колесах” Едуард Мондзолевський.  Він і розповів про нинішні здобутки закладу, а ще провів екскурсію його залами.  

Продовжилося святкування в міському Палаці культури. Священики різних конфесій прочитати молитву за  Україну, за її соборність та незалежність.    Керівники області, міста та району привітали фастівчан та гостей міста з великим національним святом. Тривалими оплесками зустріли присутні в залі ветерана АТО Андрія Абрамова.

Із захопленням переглянули присутні в залі змістовий цікавий концерт, подарований гостями Фастова, а це були композиції Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України, полковник Дмитро Антонюк). Ведучою була заслужена артистка України Оксана Антонюк. Бурхливими оплесками нагороджували  слухачі виступи заслуженої артистки України Наталі Протас, заслуженої  артистки естрадного мистецтва України Христини Охітва та солістів ансамблю Євгена Заморського,  Валентина Петищенка, Віктора Гайдая, Тараса Бережанського та інших.

<< Назад