Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 квітня 2016 року

Відбулася розширена колегія управління культури,
національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації

Проведення колегії управління культури, національностей та релігій КОДА 21 квітня 2016 року

21 квітня 2016 року в приміщення сесійної зали Київської обласної ради відбулася  колегія управління культури, національностей та релігій КОДА, під час якої обговорили найактуальніші проблеми галузі. На порядку денному були питання реалізації державної політики у сфері культури, міжнаціональних відносин і релігії на Київщині, створення культурних округів та організація національно-патріотичного виховання дітей і молоді в музейних закладах області. Однак одним із найболючіших питань зустрічі було функціонування мережі закладів культури в умовах проведення реформи децентралізації влади.

Засідання зібрало начальників відділів (секторів) культури райдержадміністрацій, міськвиконкомів, підвідомчих установ та організацій управіння та громадських організацій. Участь у колегії також взяв голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, начальник управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України Лариса Нікофоренко, начальник управління культури, національностей та релігій Київської ОДА Ігор Подолянець, заступник начальника управління – начальник відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини Віталій Томнюк.

Максим Мельничук зазначив, що обласна влада працює над тим, щоб фінансування галузі культури було збільшене і створювало передумови для розвитку сфери.

«Ми прагнемо, щоб культура розвивалася, а для цього потрібні кошти. Хочемо розробити програму «Київщина культурна», в якій детально будуть прописані стратегії різних напрямків галузі. Дбаємо і про збільшення фінансування, хочемо дати нове дихання і дещо призабутим напрямкам, як, наприклад, патріотичне виховання молоді», - розповів голова КОДА.

На темі функціонування мережі закладів культури в умовах проведення реформи децентралізації більш докладно у своєму виступі зупинилася Лариса Нікофоренко. Вона звернула увагу на те, що кількість закладів культури може скоротитися, а задля уникнення цієї тенденції потрібно приймати відповідні заходи задля збереження даних закладів.

Лариса Нікофоренко також поінформувала, що Міністерство культури нині працює над розробкою «мінімального культурного кошика». Це поняття включає в себе мінімальну кількість закладів культури, мінімальну кількість безоплатних послуг, які надаються цими закладами, тощо. Також Мінкультури працює над новим переліком платних послуг для закладів культури, за рахунок яких ці установи зможуть збільшити свій спецфонд.

реалізації державної політики у сфері культури, міжнаціональних відносин і релігії на Київщині

<< Назад