Приймальня управління
(044) 286-87-48
21 грудня 2016 року
21 грудня 2016 року у місті Вишгороді відбувся Установчий з’їзд
Спілки краєзнавців та етнографів Вишгородщини.
На з’їзді обговорили одну з головних тем сучасного світу культури і музейної справи – збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини України. Прослухали цікаві і грунтовні доповіді провідних українських фахівців: кандидата історичних наук, директора Вишгородського історико-культурного заповідника Литовченко В. В. «Нематеріальна культурна спадщина Київщини як важлива складова інтеграції України у міжнародний культурний простір», кандидата історичних наук, доцента кафедри теорії та історії мистецтва Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури Андрес Г. О. «Діяльність UNESCO в галузі охорони нематеріальної спадщини та реалізація положень Конвенції «Про охорону нематеріальної культурної спадщини» на національному рівні», виступи члена експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України Пахлової С.Є., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри пам’яткознавства і музеєзнавства Київського Національного Університету культури і мистецтв Ключко Ю.М., а також представників Національної спілки краєзнавців України, Інституту етнографії і фольклористики ім. М. Рильського НАН України та ін.
У ході обговорення учасники Установчої з’їзду висловили спільну думку розглядати територію давнього Вишгорода і Вишгородського району як унікальну пам’ятку історії, культури, археології та природного ландшафту Київщини, яку потрібно зберігати і досліджувати.
За своїм історичним значенням Вишгородщина є одним з основних осередків культури Київського Полісся, яка може і повинна відігравати велику роль у консолідації суспільства, розвитку духовності, збереженні та охороні пам’яток матеріальної і нематеріальної культури України.
Враховуючи викладене, учасники Установчого з’їзду ухвалили:
- Створити Спілку краєзнавців та етнографів Вишгородщини.
- Надати пропозиції до Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, щодо вивчення елементів нематеріальної культурної спадщини Київщини (Київської області).
- Створити ініціативну групу для формування Репрезентативного Списку нематеріальної культурної спадщини елементів Київщини (Київської області) яка потребує негайної охорони ЮНЕСКО.
- Запропонувати к. і. н., директора Вишгородського історико-культурного заповідника п. В. В. Литовченко включити до складу Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України.
- Розпочати роботу щодо укладення «Енциклопедії Вишгорода і Вишгородщини» та підготовки шкільного посібника «Історія і культура Вишгородщини». Учасники Установчого з’їзду Спілки краєзнавців та етнографів Вишгородщини