Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

18 травня 2016 року

Геноцид, який пережив народ кримських татар з боку радянської влади
«1944» - скорботну дату відзначали 18 травня

Верховна Рада України прийняла постанову "Про визнання геноциду кримськотатарського народу". Законопроект № 2493 а. підтримали 245 народних депутатів. "Визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу", -  йдеться в постанові.

Згідно з документом, Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу встановлено 18 травня. Рада також підтримала доповнення в текст постанови такого змісту: "Верховна Рада України заявляє, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національним принципом, організація етнічних і політично мотивованих переслідувань кримських татар, їх органів, таких як Меджліс кримськотатарського народу, як Курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з початку тимчасової окупації, є свідомою політикою етноциду кримських татар".

Геноцид, який пережив народ кримських татар з боку радянської влади

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в травні 1944 року на підставі рішень Державного комітету оборони СРСР кримські татари були примусово виселені з території Криму. В результаті понад 180 тисяч етнічних кримських татар були змушені покинути свою історичну батьківщину.

Виселення супроводжувалася конфіскацією майна та дискримінацією за національною приналежністю. За різними оцінками понад 46% переселенців загинули в результаті депортації, точна кількість жертв невідома.

"Відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочинів геноциду і покарання за нього, під геноцидом розуміють дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку, зокрема: а) вбивство членів такої групи; b) заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи; c) навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її; d) заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи; е) насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу, - йдеться в записці. "Таким чином примусове виселення кримських татар з території їх історичного проживання, обмеження засобів для існування, за міжнародним правом мають ознаки геноциду, - наголошується в пояснювальній записці.

<< Назад