Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

17 вересня 2016 року

За сприяння управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації 16 - 17 вересня в селі Шамраївка Сквирського району відбувся II обласний фестиваль патріотичної пісні  «Шамраївські зорі»


Захід було започатковано в 2015 році з метою відродження національних традицій та виховання патріотизму у підростаючого покоління, популяризації у молодіжному середовищі української патріотичної пісні.

17 вересня, фестиваль патріотичної пісніУ фестивалі взяли  участь близько 38 молодих  виконавців з області,  в їх число ввійшли дуети, тріо – учасники аматорських колективів, що працюють при закладах культури області, представники студентської та учнівської молоді вищих, середніх, середніх спеціальних навчальних  закладів, що проживають в Київській області, студенти КВНЗ КОР «Коледж культури і мистецтв».

Розпочався фестиваль з перегляду проморолика патріотичного змісту. Звісно, пролунав гімн України і відбулося покладення квітів до пам’ятника загиблих воїнів, які поклали своє життя в ім’я Вітчизни.

На відкриття були організатори події та запрошені почесні гості, зокрема,  депутат Київської обласної ради Глиняний Л.П., голова Сквирської районної держадміністрації Галюк В.В., голова Сквирської районної ради – Гриш В.В., начальник управління культури, національностей та релігій Київської ОДА -  Подолянець І.І.,  Шамраївський сільський голова - Левіцька В.П. тощо.

Патріотичні пісні з глибинним національним корінням  - є одним з методів зміни внутрішньої культури українця. Слово через пісню – це потужна зброя, яка допоможе і сучасним героям, які відстоюють нашу територіальну цілісність та незалежність в зоні АТО.

17 вересня, фестиваль патріотичної пісніОцінювали  виступи:  заслужена  артистка України  - Астрая,  заступник  начальника управління культури, національностей та релігій -начальник відділу культури, мистецтв та охорони культурної спадщини -   Віталій Томнюк,  викладач вокалу, концертмейстер Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського - Ірина Гужель , а очолила журі голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва, кандидат історичних наук – Влада Литовченко.

На сьогодні, як ніколи, патріотична пісня набула актуальності, тому у виконавців була можливість обрати для себе  композицію, що відповідала вимогам конкурсу. 

Фестиваль проходив в 2 тури, в першому - глядачі та журі слухали патріотичні пісні, в другому – звучали  пісні українською мовою, під час виконання  яких, учасники конкурсу могли проявити яскравіше, як вокальні дані,  так і акторські вміння.

І кращих з кращих було обрано…

Гранд-прі фестивалю виборола надталановита  мешканка м. Васильків, студентка КВНЗ КОР «Коледж культури і мистецтв» -  Анастасія Варга.

I Премію розділили між собою виконавиця з Тетіївщини - Софія Уросова та амбітний і харизматичний Іван Кропивницький (м.Біла Церква).

II Премія отримала учениця Васильківської школи мистецтв  - Ангеліна Щупак,  а володарами III-ї премії стали Куманська Наталія (с.Шамраївка), Марченко Анастасія (с. Великополовецьке), Дар’я Мосіяш - студентка КВНЗ «Коледж культури і мистецтв», Плівачук Анна (м.Сквира) та дует бандуристів у складі Павла Клюнкова та Богдана Шабля (м.Сквира).

17 вересня, фестиваль патріотичної пісніФестиваль був дводенний, тож варто зазначити, що  організатори та спонсори фестивалю, серед яких засновники фестивалю Глиняний Леонід Петрович, депутат Київської обласної ради, голова ради директорів ТДВ Шамраївський цукровий завод та ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів" ТМ "Сквирянка" Дорошенко Віктор Олександрович - генеральний директор ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів та ТМ "Сквирянка",  Дворцов Андрій Олександрович - генеральний директор ТДВ "Шамраївський цукровий завод", які  подбали про насичену та цікаву програму та цінні подарунки,  як  для учасників фестивалю так і для глядачів, які ще довгий час з теплотою пам’ятатимуть  цю подію.

Всі бажаючі, які завітали на цей захід,  мали змогу слухати і насолоджуватись патріотичною української піснею, що здатна бадьорити душу і створювати особливий настрій надії і впевненості.

Загалом, II  Обласний  фестиваль патріотичної пісні «Шамраївські зорі», як і минулого року, пройшов на високому професійному рівні, як з точки зору організації так й атмосфери, яка кружляла навколо свята та навіювала всім віру у світле майбутнє, у перемогу, мир та процвітання на нашій благословенній українській землі та Київщини зокрема!

<< Назад