Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 грудня 2016 року

Вишгородський історико-культурний заповідник спільно з "Кримським домом"
відкрили 13 грудня виставку монет та кримських артефактів в рамках тематичного
циклу «Збережемо історію Криму».

Виставка монет та кримських артефактівПодібна виставка монет та кримських артефактів в рамках тематичного циклу «Збережемо історію Криму» проводиться вперше. У контексті цього заходу до століття від дня смерті Г. Сенкевича проводиться виставка екслібрисів «Синтез двох культур» - про татарське і польське коріння великого польського письменника (екслібриси В.Леоненко, неодноразового переможця конкурсів екслібрису у Польщі). По суті – це перша виставка на честь геніального польського письменника, яка об’єднує  український, татарський, польський і литовський народи – справжній синтез культур, перехресття історії. Можливо, у майбутньому, вона може перерости і у справжній музей україно-татарської чи україно-польсько-татарської спільної історії, дружніх взаємовідносин.

Невелику приватну колекцію монет та артефактів із Криму після завершення виставки буде передано на постійне зберігання та експонування до спеціально створеного на базі Вишгородського історико-культурного заповідника фонду «Кримських старожитностей».

Виставка подає хороший приклад і закликає всіх небайдужих до збереження історичної та культурної спадщини Кримського півострова прийняти участь у заході. Ви можете віддати на тимчасове зберігання (на час виставки) або передати до фондів ВІКЗ будь-які артефакти, пов’язані з історією Криму. Історія Криму і материкової України єдина.

Найдавніша монета виставки – мідна монета з Херсонесу, 330-310 рр. до н. е На монеті, вік якої сягає понад 2300 років, зображено лук і стрілу. Херсонес (місто Корсунь) – місце хрещення князя Володимира – майбутнього хрестителя Київської Русі. На срібному акче часів правління Менглі Гірея (приблизно 1500 рік) зображено сакральний знак - тамгу (давній і сучасний герб Кримських татар). Монети часів Золотої Орди , Кримського ханства, Османської імперії, мідний  солід  Великого князівства литовського – охоплюють понад 2-тисячолітній проміжок історії Кримського півострова.

Збережемо історію Криму Виставка монет та кримських артефактів

<< Назад