Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 жовтня 2016 року

11 жовтня 2016 р. о 15-00 у виставковій залі Білоцерківського краєзнавчого музею відкрилася персональна виставка художника та різьбяра Василя Гелетка, приурочена до свята Покрови Божої Матері та Дня захисника України.

На виставці було представлено понад 40 робіт, які характеризують основні напрямки творчості талановитого художника. Серед поважних гостей, що відвідалі захід - народний депутат України Хвича Мепарішвілі.

Василь Гелетко вже вписав своє ім’я в історію міста. Вписав вправним різцем і своїм потом. Саме йому належить авторство барельєфу Івана Мазепи, який став першою меморією славетному гетьманові за триста років в Білій Церкві.

Чільне місце у виставці займає тема життя і творчості Тараса Шевченка. Полотна, присвячені Кобзарю, систематизовані по періодизації його життя. Тут рідні Моринці протиставлені казахському степові, зелень трави – пекучому сонцю, а чисті почуття – сваволі й жорстокості російських чиновників.

Також, велику частину експозиції займають роботи на релігійну тему. Тут є і осмислення біблійних сюжетів, ікони, погляд художника на хрещення Русі.

А родзинкою виставки є козацька тематика. Адже виставка присвячена святу Покрови Божої Матері. Відповідна ікона є в доробку Василя Гелетка.

А ще є портрет Івана Мазепи, із написаним зверненням до українців, зображення козака Мамая і картина з постатями провідників Коліївщини Гонтою і Залізняком.

Не чужа митцю і тема нинішньої російсько-української війни. Василь Гелетко бував з волонтерськими поїздками на фронті й на власні очі бачив війну.

<< Назад