Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

08 грудня 2016 року

5 жовтня. Офіційний вступ на посаду директора ВІКЗ Влади Литовченко

5 жовтня громадський діяч, кандидат історичних наук Влада Литовченко офіційно вступила на посаду директора Вишгородського історико-культурного заповідника. Посвідчення вручив начальник Управління культури національностей та релігії Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець.

Влада Литовченко розповіла про наміри вдосконалення роботи заповідника, про майбутні перші кроки на посаді та про довготривалі плани.

Серед них – створення майданчиків для арт-проектів, комфорних зон для сімейного дозвілля та для людей з особливими потребами, внесення жанру українського гончарства до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Першочерговими завданнями нова директор бачить збільшення кількості відвідувачів, розширення музейної аудиторії, сприяння археологічним дослідженням на території заповідника, поповнення музейних колекцій новими експонатами та поглиблення співпраці з дослідниками-партнерами з інших музеїв.

«Вишгородський історико-культурний заповідник функціонує як науково-дослідна й культурно-освітня установа. Його експозиційні зали знайомлять відвідувачів з історією Вишгородського краю від палеоліту до сучасності. Музейний комплекс має стати центром накопичення інформації та осередком, куди звертаються за збагаченням знаннями», - переконана Влада Володимирівна.

На базі комплексу планується започаткувати Фестиваль українського гончарства як міжмузейний проект для закладів з осередками гончарства та сучасних народних майстрів.

Також Влада Володимирівна відрекомендувала свого заступника з науково-дослідницької роботи. Ним став доктор історичних наук, краєзнавець, культуролог, професор Тарас Чухліб.

«На території України є небагато рівносильних історико-культурних заповідників – таких, як Вишгородський. Це місце, де зберігається національна спадщина і пам’ять. Відтак, сьогодні неабияку роль відіграє правильно та розумно обдуманий стратегічний план розвитку комплексу, який визначить перспективи на найближчі роки та буде гарантом його процвітання», - зазначив Тарас Чухліб.

Нове керівництво заповідника переконане, що Вишгородський історико-культурний заповідник володіє достатнім потенціалом для реалізації запланованого.

<< Назад