Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

06 грудня 2016 року

06 грудня в Вишгородському історико-культурному заповіднику урочисто відкрили виставку «Війна на сході України. Герої АТО - Герої Вишгородщини».

виставка «Війна на сході України. Герої АТО - Герої Вишгородщини»Свої фронтові дні згадували бійці 11-го батальйону «Київська Русь», розвідзагону 2-го тактичного батальйону та 2-ї роти 25 БтрО в у День захисника Вітчизни на Київщині. За участю героїв та волонтерів в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника відкрили виставку «Війна на сході України. Герої АТО - Герої Вишгородщини». Фотокартки та експонати для виставки надали самі бійці.

«Майже півроку нас обстрілювали, а ми чули лише команду «мінус», тобто у відповідь відкривати вогонь не можна було, незважаючи на те, що в нас були загиблі й поранені, - згадував В’ячеслав Верхочуб (позивний «Зеніт»), який з середини вересня 2015р. до квітня 2016р. у складі частини 11-го батальйону стояв поблизу Новозванівки Луганської області. – Ми були в 700 метрах від сепаратистів, на крайній позиції. 203 дні були без ротації - вона була, але лише на папері. А зі мною поруч були хлопці, які без ротації були більше року».

Герої згадували загиблих товаришів, показували відео з фронту і дякували волонтерам, які забезпечували їх усім необхідним. Майже всі воїни хочуть знову повернутися на фронт. Денис Париж (позивний «Француз»), боєць розвідзагону 2-го тактичного батальйону, через два дні повертається на передову. Він прочитав присутнім вірша, якого написав у госпіталі:

"Як повстала Україна, то почув весь світ. Не могла вже на колінах жити стільки довгих літ!
Та наблизившись на мить до омріяної волі, вмить отримала ковток зради, гіркоти і солі.
Вмить знайшлися хитруни, ті, вожді народу, що, не боячись труни, каламутять воду.
Не за них стояв Майдан! Та будемо глядіти, що без змучених від ран, нас, будуть робити.
Бо повернемось з війни, що нам влаштували «браття», і тріщатимуть штани з Донбасу і до Закарпаття!
Бо питання є у всіх: як це допустили? Як віддали Крим на гріх? Чом стількох нас вбили?
Чом дозволили ввійти ворогам до сходу? Чом дозволили втекти зрадникам народу?"

На виставці представили 5 планшетів. Перша експозиція присвячена «Небесній сотні», на ній фотокартки та «булава», з якою на майданівців ішли тітушки. Є планшет, присвячений медикам-фронтовикам – його особисто презентував лікар-хірург з Вишгороду Василь Яковенко. Окремо стенд Народного Героя України, кавалера Ордена Б.Хмельницького Андрія Шуби (позивний «Змей») з особистим бронежилетом. Найсильніша експозиція з присвятою пам’яті загиблим воїнам: під іконою Спасителя – копмозиція з пробитих кулями касок, зброї та уламків снарядів.

Як зазначила організатор виставки, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, експозиції можна відвідувати до кінця січня, окрім виставки найближчим часом заплановано проведення патріотично-виховних уроків для молоді. З підростаючим поколінням спілкуватимуться бійці АТО, відомі громадські діячі, науковці та лідери громадської думки.

Герої Вишгородщини

<< Назад