Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

05 жовтня 2016 року

Відбулись комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року»

5 жовтня 2016 року начальник відділу у справах релігій та національностей Марія Бардин взяла участь у слуханнях на тему: «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», які проводились комітетом  Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Участь у слуханнях взяли народні депутати України, представники, центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових установ, громадських та міжнародних організацій.

Голова комітету з прав людини Григорій Немиря наголосив, що роми є найбільш незахищеними та вразливими серед інших національних меншин,  представлених в Україні. Головною метою зустрічі, Григорій Немиря, визначив можливість обмінятися думками стосовно зазначеної стратегії та кроків, які можуть бути зроблені у цьому напрямку.

Крім того, Григорій Немиря звернув увагу, що передумовою проведення слухань стали трагічні події у селі Лощинівка, Одеської області. Органи державної влади повинні не тільки винести урок з цієї події, але й зробити усе від них залежне, щоб унеможливити повторення подібних трагедій у майбутньому.

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш під час свого виступу зазначив, що аналіз виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, здійснений як органами влади, так і громадськими організаціями, що представляють ромську спільноту чи діють у сфері захисту прав осіб ромської національності, виявив існування системних проблем, зокрема організаційно-фінансового характеру, що унеможливлюють досягнення цілей, окреслених відповідними пунктами Плану.

Тим не менше, Андрій Юраш  запевнив,  що органи виконавчої влади всіх рівнів роблять усе можливе для інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та підкреслив важливість співпраці органів державної влади та  ромських громадських організацій.

За результатами комітетських слухань, учасники прийшли до висновку, що вищезазначену стратегію потрібно доопрацювати, внести певні корективи для покращення ефективності її реалізації.

<< Назад