Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

05 грудня 2016 року

3 листопада 2016 року. «Історія та перспективи розвитку Вишгородського історико-культурного заповідника (до 80-річчя утворення заповідної території Вишгорода)»

3 листопада 2016 року відбулася науково-практична конференція «Історія та перспективи розвитку Вишгородського історико-культурного заповідника (до 80-річчя утворення заповідної території Вишгорода)». За її результатами прийнято ухвалу.

УХВАЛА НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ІСТОРІЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВИШГОРОДСЬКОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА (ДО 80-РІЧЧЯ УТВОРЕННЯ ЗАПОВІДНОЇ ТЕРИТОРІЇ ВИШГОРОДА)»

3 листопада 2016 року у місті Вишгороді відбулося засідання за участю представників обласноі,районноі та місцевої влади, науковців, краєзнавців, релігійних та громадських організацій.

В ході обговорення учасники круглого столу висловили спільну думку розглядати територію давнього Вишгорода як унікальну пам’ятку історії, культури, археології, містобудування, архітектури та природного ландшафту України та Східної Європи.

За своїм історичним значенням Вишгород є одним із основних осередків культури в Україні, який може і повинен сприяти консолідації суспільства, розвитку духовності та культури. Неповторні ландшафти і природа Вишгорода приваблювали ще київських князів та українських гетьманів.

У 2001 році Вишгород був включений до списку міст і сіл, що мають історико-культурне надбання (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року №878).

Наказом Міністерства культури і туризму України від 15 квітня 2008 року за №424/1/16-08 затверджено межі та режими використання історичного ареалу міста Вишгород Київської області.

Учасники конференціі ухвалили:

 1. Створити в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника окремий зал, присвячений Вишгородській іконі Божої Матері та підтримати ініціативу побудови храму Вишгородської ікони Божої Матері.
 2. Утворити науковий та методичний відділи у структурі Вишгородського історико-культурного заповідника.
 3. Розробити екскурсійні маршрути по місту Вишгороду та Вишгородському району, місту Києву, Київській та Чернігівській областях.
 4. Створити бібліотеку Вишгородського історико-культурного заповідника за основними темами:
  - історія України-Руси;
  - історія міста Вишгорода і Вишгородського району.
 5. Започаткувати електронне видання наукового журналу під назвою «Ольжин град» спільно з Інститутом археології НАН України, Інститутом історії НАН України, Київською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Національним заповідником «Софія Киівська",Українським товариством охорони пам’яток історії та культури.
 6. Започаткувати щорічні Міжнародні наукові читання «Межигірська святиня в історії України, Східної Європи та світу».
 7. Розробити проект реконструкції фортець князівської України-Руси та Козацької доби на схилах городища літописного міста Вишгорода.
 8. Укласти договори про співпрацю з музеєм-заповідником «Битва за Київ у 1943 році», Національним заповідником «Софія Київська», Національним історико-культурним заповідником «Києво-Печерська лавра», Музеєм Гетьманства у місті Києві, Івано-Франківським краєзнавчим музеєм, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, іншими музейними, освітніми, релігійними та культурними установами.
 9. Продовжити роботу щодо передачі на баланс Вишгородського історико-культурного заповідника споруди колишньої «Земської школи».
 10. Розпочати розробку проекту будівництва нового приміщення Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника.
 11. До 85-ліття створення Київської області започаткувати спеціальний історико-культурний проект разом із Київським обласним державним архівом.
 12. Ініціювати утворення Спілки краєзнавців Вишгородського району та разом із місцевими краєзнавцями створити Енциклопедію Вишгорода і Вишгородщини (електронна та паперова версії).

<< Назад