Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

04 грудня 2016 року

Науково-практична конференція «Межигірська старовина: збереження та популяризація історико-культурної спадщини Вишгородщини»

23 листопада 2016 року у Вишгородському історико-культурному заповіднику відбулася науково-практична конференція «Межигірська старовина: збереження та популяризація історико-культурної спадщини Вишгородщини».

Захід організовано Управлінням культури, національностей та релігій Київської ОДА, Вишгородським історико-культурним заповідником, видавництвом Олега Філюка за участю представників органів влади місцевого самоврядування, вчених, краєзнавців, бібліотекарів, пам’яткоохоронних та громадських організацій.

У ході обговорення учасники конференції висловили спільну думку та ухвалили рішення щодо таких питань:

 1. Створити за участю провідних вчених, краєзнавців, представників влади, пам’яткоохоронних організацій та громадськості на основі Вишгородського історико-культурного заповідника Координаційну раду з питань вивчення, відродження, збереження та охорони історико-культурної спадщини Межигір’я.
 2.  Звернутися до Міністерства культури України та інших органів влади з питанням про надання історичному Межигір’ю статусу Пам’ятки культурної спадщини національного значення з включенням її до Реєстру нерухомих пам’яток України.
 3. Звернутись до Київської обласної ради та Вишгородської міської ради з пропозицією впровадження регіональної, місцевої (відповідно) Програми по збереженню культурної спадщини.
 4. Звернутися до Вишгородської районної державної адміністрації з приводу фінансування спільного видавничого проекту «Славетна спадщина Межигір’я» Вишгородського історико-культурного заповідника та Видавництва Олега Філюка:
  а) книги О. Кузьмука «Межигірська старовина: нариси з історії Києво- Межигірського в ім’я Преображення Господнього чоловічого монастиря в XVI – XVIII століттях»;
  б) книги А. Заїки «На тлі Межигірських круч»;
  в) календаря на 2017 рік «Історія і культура Вишгородщини. Межигір’я (Вишгородський історико- культурний заповідник)».
 5. Спільно з Українським товариством охорони пам’яток історії та культури продовжити роботу над упорядкуванням «Зводу пам’яток Вишгородщини», як складовою частиною проекту «Енциклопедія Вишгорода та Вишгородщини».

<< Назад