Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

01 жовтня 2016 року

Відбувся Міжнародний експертний форум «Свобода релігії та переконань в умовах сучасних викликів»

В приміщенні КНУ ім. Тараса Шевченка 14-15 вересня 2016 року проходив Міжнародний експертний форум «Свобода релігії та переконань в умовах сучасних викликів». Серед організаторів форуму представники ОБСЄ, відділу релігієзнавства Інституту філософії НАН України, кафедри релігієзнавства філософського факультету  КНУ ім. Тараса Шевченка, Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України, правозахисники з країн Центральної Азії та Норвезького Гельсінського Комітету.

До форуму долучилась начальник відділу у справах релігій та національностей управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Марія Бардин.

Захід розпочався з вітання Хайнера Білєфельдта, спеціального доповідача з питань свободи релігій та переконань Ради ООН з прав людини. Відкрила форум Атиркуль Алішева, директор Інституту регіональних досліджень (Киргизстан), член Громадської експертної ради при Президенті Киргизької Республіки.

Під час конференції було заслухано оглядові доповіді щодо ситуації у Киргизстані, Казахстані, Таджикистані, регіонах Північного Кавказу, зокрема в Грузії. Доповідачі підкреслили у своїх промовах, що останніми роками Грузія стала показовим взірцем реформ для України та прикладом для наслідування.

 Голова департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш у своєму виступі відзначив, що в жодному міжнародному звіті за останній рік не прозвучало, що Україна відступилась від міжнародних норм релігійної свободи, проте, це не виключає наявності та появи нових проблем.

Державні органи у сфері релігійної свободи та прав на переконання в Україні за роки незалежності неодноразово переживали свою еволюцію, реформування та реорганізацію, що часто призводило до негативних наслідків. На думку, Андрія Юраша, надзвичайно важливою є робота на місцях, яка дозволяє формувати більш злагоджену систему роботи в сфері релігії та національностей. Своєчасне звітування, виконання обов’язків на належному рівні дасть змогу реагувати на сучасні виклики.
Учасники міжнародного експертного форуму «Свобода релігії та переконань в умовах сучасних викликів» мали змогу обмінятись досвідом у сфері державно-церковних відносин та обговорити актуальні питання в релігійній сфері.

<< Назад