Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 січня 2014 року

30 січня – пам'ять Преподобного Антонія Великого

День пам'яті Преподобного Антонія ВеликогоАнтоній Великий вшановується Святою Православною Церквою 30 січня (17 січні ст. ст.). Він народився в Єгипті близько 250 року в містечку Комі і походив з багатої християнської сім'ї. Батьки  виховували його в християнській вірі. У вісімнадцять років святий втратив своїх батьків і залишився сам із сестрою, яка була під його опікою. Одного разу святий Антоній  йшов до храму й роздумував про святих апостолів, як вони залишили все, щоб йти за Господом.

Увійшовши у храм він почув євангельські слова: «коли хочеш бути досконалим, піди продай добро твоє і роздай убогим; і матимеш скарб на небесах; і приходь та йди слідом за Мною» (Мф. 19, 21). Ці слова вразили Антонія, ніби були сказані Господом особисто йому. Незабаром після цього святий відмовився від батьківської спадщини і роздав її бідним мешканцям свого селища, він переживав за сестру, на кого залишити її.

Стурбований цією думкою, Антоній черговий раз прийшов у храм і почув слова Спасителя: «Отже, не піклуйтеся про завтрашній день, бо завтра саме за себе піклуватиметься. Досить для кожного дня своєї турботи» (Мф. 6, 34). Антоній доручив сестру відомим йому християнським дівственницям і залишив місто і будинок, щоб жити самотньо і служити одному Господу.

<< Назад