Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

16 січня 2014 року

Запрошуємо на екскурсію «Тарас Шевченко і Яготин»

Вихованці гуртка «Козацька школа» Яготинського районного будинку дитячої та юнацької творчості у рамках проведення пошукової та дослідницької роботи за напрямом «Тарас Григорович Шевченко і Київщина»здійснили одноденну пішохідну тематичну екскурсію «Тарас Шевченко і Яготин».

Вихідною точкою маршруту був пам'ятник Т.Г.Шевченку (скульптор І. Гончар, архітектор Я. Ковбаса) біля Яготинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3, що знаходиться на вулиці Незалежності. Подібних пам'ятників молодому Тарасу лише чотири у світі. В Яготині він встановлений в 1972 році з ініціативи і стараннями О.С.Непорожнього, фундатора музейної справи на Яготинщині. Саме таким, у віці 29 років, Шевченка у липні 1843 року побачили яготинці під час першого приїзду до міста. Тоді він приїхав до родини Рєпніних написати копії з портрета М.Г.Рєпніна.

В Яготині Шевченко побував також у жовтні-грудні 1843 року, втретє гостював у містечку з 23 грудня 1843 року до 10 січня 1844-го. Четвертий візит відбувся в 1845 році.

За цей час Т.Г.Шевченко написав поему «Тризна», присвячену В. Рєпніній, дочці князя М. Рєпніна. Його перу належить і автопортрет, написаний в Яготинському маєтку.

Далі шлях юних краєзнавців лежав до Свято-Троїцького Собору, описаного Т.Г.Шевченком у повісті «Близнецы». Собор споруджено коштом останнього гетьмана України К. Розумовського (автор проекту М. Львов, архітектор А. Менелас).
 Наступним пунктом екскурсії було погруддя Т.Г.Шевченку на вулиці Незалежності, що знаходиться біля районного будинку культури (скульптор М. Малинка). Встановлено погруддя 1959 року до 100-річчя останнього приїзду Великого Кобзаря в Яготин.

У центрі міста екскурсанти зупинилися біля пам'ятника козаку Яготинської сотні. Тут юні краєзнавці пригадали тори великого поета, присвячені козацькій добі. Завершено екскурсію біля музею «Флігель Т.Г.Шевченка». У цьому, відбудованому в наш час, приміщенні перебував Т.Г.Шевченко під час своїх візитів до Яготина. Флігель був частиною садиби Рєпніних і призначався для гостей. Нині в музеї знаходяться копії картин Т.Г.Шевченка та картини українських художників, на яких зображено епізоди його перебування в Яготині.

<< Назад