Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 січня 2014 року

відкриття Всеукраїнської художньої виставки поетичної ілюстрації13 січня 2014 року  у приміщенні Київської ОДА відбулося відкриття Всеукраїнської художньої виставки поетичної ілюстрації «І на оновленій землі ...», яка присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, яка  триватиме  до 20 січня.

Художники 11 регіонів України, а саме з Чернівецької, Луганської, Черкаської, Одеської та Хмельницької областей, а також міст Кременчуга, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Севастополя, Києва та Київщини взяли участь у виставці, представивши свої мистецькі твори.

Відомі майстри, що мають почесні звання, а також молоді художники, зокрема, члени Національної спілки художників України (НСХУ), представили відвідувачам художньої виставки поетичної ілюстрації та поціновувачам мистецтва ілюстрації, портрети поетів, героїв поем і віршів, сюжети поетичних творів, які так чи інакше пов'язані з поетичним рядком та поетичним образом творчості Кобзаря.

Під час відкриття художньої виставки голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк підкреслив, що на даний час у кожному районі області є пам’ятник або пам’ятний знак на честь Великого Кобзаря, а загальна їх кількість становить 62.

відкриття Всеукраїнської художньої виставки поетичної ілюстрації- Тарас Шевченко залишив нам у спадок найцінніше – величезну скарбницю своєї художньої та літературної творчості. Важливо, щоб у сучасному суспільстві сьогодні пам’ятали про творчість генія українського народу. Без минулого немає майбутнього, а без культури немає нації, - зазначив Анатолій Присяжнюк. – Глава держави проголосив 2014 Роком Тараса Шевченка, тому ми вважаємо за свій громадянський обов’язок здійснити всі заходи з належного впорядкування пам’ятників та пам’ятних знаків, відкриття парків, проведення низки культурно-мистецьких, просвітницьких та туристичних присвячених славетній події.

Як повідомив начальник управління культури і туризму Ігор Подолянець, виставка буде пересувною, з метою більш ширшого ознайомлення населення з творчими роботами художників різних регіонів України.

- Сьогодні пересувні художні виставки явище рідкісне, але ми плануємо запровадити його в якості традиції, - зазначив Ігор Подолянець. - Кульмінацією виставки «І на оновленій землі ...» стане найбільше тривала її експозиція в Білоцерківському краєзнавчому музеї, де вона цьогоріч відкриється 6 лютого та працюватиме до кінця місяця.

<< Назад