Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13-20 січня 2014 року

З 13 по 20 січня 2014 року розпочинає роботу пересувна
Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації
«І на оновленій землі ...»,
присвячена 200-річчю Т.Г. Шевченко.
 (Вхід вільний, час роботи  - 10.00-18.00)

Організаторами виставки виступили:

Національна спілка художників України (НСХУ), Київська обласна організація Національної спілки художників України (КООНСХУ), Київська обласна державна адміністрація, Управління культури, національностей та релігій КОДА

Відкриття заходу відбулося за участі голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А.Й., заступників голови Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації Київської обласної державної адміністрації Подашевської Т.Л. та  Басая О.В., також були присутні начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Подолянець І.І., який надав вичерпну інформацію під час інтерв’ю представникам всеукраїнських та місцевих мас-медіа, щодо планів Київщини по відзначенню 200 - річчя від дня народження  Т.Г. Шевченка у 2014 році, студентська молодь, громада та гості м. Київ.  

Однією з основних форм виставкової роботи НСХУ є організація Всеукраїнських художніх виставок, коли художники з різних регіонів України представляють творчі роботи відповідно до оголошеної тематикою, а виставковий комітет НСХУ з поданих робіт відбирає кращі і формує виставку, з якою потім знайомиться широке коло глядачів. Більшість Всеукраїнських виставок проводиться у виставкових залах столиці, однак, протягом десятиліть в Україні проводяться Всеукраїнські художні виставки в регіонах.

Вперше практика проведення Всеукраїнської виставки НСХУ зробила на території Київщини - столичної області. Тому кілька вагомих причин:

  • в 2014 році Україна і Світ відзначає 200-річчя з дня народження   - Т.Г. Шевченко - поета, мислителя, художника, при цьому сам Т.Г. Шевченко неодноразово підкреслював, що він перш за все саме художник!;
  • доля і творчість Т.Г. Шевченко в чималої частини пов'язано з Київщиною;
  • сьогодні в Київській області живе і працює значна кількість професійних художників, а серед населення образотворче мистецтво користується великою популярністю.

При визначенні тематики ми виходили з того, що Всеукраїнська виставка на Київщині повинна мати іншу, неповторний тематику серед інших Всеукраїнських виставок, адже хочемо, щоб ця виставка була традиційною і стала популярною, як серед професійних художників України, так і серед глядачів. А так як вона стартує в рік відзначення 200-річчя Т.Г. Шевченка ми вирішили присвятити її тим творам образотворчого мистецтва, які так чи інакше пов'язані з поезією, з поетичним рядком, поетичним образом: ілюстрації, портрети поетів, героїв поем і віршів, сюжети поетичних творів відтворені у живописі, графіці, скульптурі, іншими словами, ми хотіли зібрати у виставці твори різних видів образотворчого мистецтва, різних жанрів і різних стилів, але об'єднаних поетикою, поетичним образом, тобто тим, що, на нашу думку, надзвичайно важливо для гармонійного життя людини.

В результаті відбору у виставці взяли участь художники з Чернівецької області, Луганська, Черкаської та Одеської областей, Хмельницької області, Кременчука, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Севастополя, Києва та Київської області. Тобто 11 регіонів України.

Кульмінацією виставки «І на оновленій землі ...» стане найбільш тривала її експозиція в Білоцерківському краєзнавчому музеї. Там виставка відкриється 6 лютого 2014 і буде рабо тать до кінця лютого. Білоцерківський краєзнавчий музей в своїх фондах має чудову колекцію творів образотворчого мистецтва пружних епох, а дання виставка дозволить познайомити глядачів з сучасним Українським мистецтвом.

Ідея організації пересувної виставки поставила перед нами непросте завдання вирішення якої досить актуально сьогодні - організацію в містах і великих населених пунктах виставкових площ (галерей, виставкових залів, салонів, музеїв) здатних приймати виставки творів образотворчого мистецтва. Це велика копітка робота, але вона повинна бать розпочата вже сьогодні, адже цього потребують реалі сьогоднішнього дня, потреба людей в духовному, естетичному розвитку.

Ми хочемо, щоб вирішення цього питання сприяла і виставка «І на оновленій землі ...» у 2014 році.

Всеукраїнська художня виставка поетичної тематики
«І на оновленій землі ...» була сформована Дирекцією виставок НСХУ і сьогодні ми презентуємо початок, своєрідний старт її пересування по декількох містах Київської області!

Безумовно, тут в фойє залу Київської обласної адміністрації, представлена ​​лише мала частина виставки «І на оновленій землі ...», адже сьогодні ми презентуємо початок руху виставки по населених пунктах Київщини, проте ми хочемо, щоб цей старт був урочисто відзначений, а на Київщині практика проведення
Всеукраїнської художньої виставки стала щорічною!

Одним з самих важливих звітів Т.Г. Шевченко було збереження і розвиток культури та художньої творчості на нашій землі Будемо ж для втілення цього заповіту докладати зусиль!

пересувна Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації пересувна Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації
пересувна Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації пересувна Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації
пересувна Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації пересувна Всеукраїнська художня виставка поетичної ілюстрації

<< Назад