Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

9 серпня 2014 року

9 серпня - Святої Терези Бенедикти від Хреста (Едіти Штейн),
діви і мучениці, покровителки Європи

Особливості святкування дня Святої Терези Бенедикти від ХрестаНародилася Едіт Штайн 12 жовтня 1891 в Бреслау, Німеччина (зараз Вроцлав, Польща) сьомою дитиною у єврейській родині.

Едіт втратила інтерес до іудейської віри в 13 років. Будучи вдатною студенткою і філософом, Едіт цікавилася феноменологією. Вчилася в університеті Ґоттінґена і в Брайсгау. Отримала докторський ступінь з філософії в 1916 у 25 років.

Побачивши силу віри своїх друзів католиків, стала проявляти інтерес до католицтва, сама почала вивчати катехизм. Навернулася у католицтво в Кьольні, (Німеччина); хрестилася в церкві святого Мартіна, 1 січня 1922.

Стала кармелітської монахинею у 1934, прийнявши ім'я Тереза Бенедикта Хреста. Була вчителем домініканської школи в Шпаере і лектором Освітнього інституту Мюнхену. Але через антисемітську політику нацистів була змушена піти з обох робіт.

Будучи одночасно єврейкою і католичкою, таємно втекла з Німеччини в Ехт (Нідерланди) в 1938 р. Коли нацисти окупували Нідерланди, її схопили з сестрою Розою, теж наверненою у католицтво, і кинули в концентраційний табір Аушвіц, де вони прийняли смерть у камері, як безліч інших.

Померла с. Тереза Бенедикта Хреста 9 серпня 1942.

<< Назад