Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

15 серпня 2014 року

«Співпраця влади і церкви – невід’ємна складова досягнення громадянського миру і порозуміння, збереження  цілісності та незалежності єдиної соборної України»

15 серпня 2014 року за ініціативою управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації відбулася  Зустріч голови Київської облдержадміністрації В. М. Шандри з представниками Церков та релігійних організацій на тему: «Співпраця влади і церкви – невід’ємна складова досягнення громадянського миру і порозуміння, збереження  цілісності та незалежності єдиної соборної України».

Серед учасників засідання:

 1. Протоієрей Костянтин Пилипчук – Секретар Бориспільської єпархій УПЦ.
 2. Протоієрей Владислав Діханов  – голова єпархіального відділу по соціальному служінню.
 3. Протоієрей Михаїл Кобулей – секретар Білоцерківської єпархії УПЦ.
 4. Протоієрей Ігор Ковровський – методист Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, начальник управління духовної освіти Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви).
 5. Протоієрей Богдан Тимошенко  - настоятель храму УПЦ КП с. Бузова Києво-Святошинського району).
 6. Протоієрей Василь Чупровський – благочинний Києво-Святошинського району.
 7. Протоієрей Степан Яремчук – настоятель Миколо-Набережного храму  м.Київ  Української Автокефальної Православної Церкви.
 8. Ієрей Василь Чудійович – віце-канцлер  Києво-Вишгородської Екзархії Української Греко-Католицької Церкви.
 9. Отець Віталій Безшкурий – настоятель Собору Святого Олександра РКЦ.
 10. Пастор Володимир Васильович Бойко – заступник голови об’єднання церков ЄХБ міста Києва та Київської області.
 11. Хайнацький Ігор Олександрович  – диякон Церкви ХВЄП в с. Червона Мотовилівка Фістівського району, директор місії “Міжнародна допомога довіри”.
 12. Джердж Михайло Григорович – Президент Уніонної конференції АСД.
 13. Ставіченко Валерій Іванович – директор національної ради зв’язків з громадськістю ЦІХСОД.
 14. Шейх Хусамеддін-Аль-Халавані – керівник відділу зовнішніх зв’язків Духовного управління мусульман України.
 15. Микола Гопайнич – протоієрей УПЦ Київського Патріархату (Благочинний Сквирського району).

Керівники та представники структурних підрозділів ОДА:

 1. Подолянець Ігор Іванович – начальник управління культури, національностей та релігій ОДА.
 2. Томнюк Віталій Ігорович – заступник начальника управління культури, національностей та релігій ОДА.
 3. Ткачук Людмила Сергіївна – начальник відділу у справах релігій та національностей управління культури, національностей та релігій ОДА.
 4. Рогова Віра Борисівна – заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
 5. Андріяш Сергій Петрович – начальник служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації.
 6. Євстратов Олександр Павлович – в.о. начальника управління з питань внутрішньої політики   облдержадміністрації.
 7. Якименко Наталія Вікторівна – головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій ОДА
 8. Представники ЗМІ.

Захід відбувся у приміщення Київської ОДА, у форматі «круглого столу».

Відкривав зустріч голова Київської ОДА Володимир Шандра, який піднімав багато актуальних тем, серед яких: складна ситуація, яка склалася на кордоні України, роль духовенства, усіх без винятку конфесій, щодо досягнення громадянського миру і порозуміння серед населення, відносно позитивна економічна ситуація на Київщини: «…усі соціальні виплати відбуваються, заборгованості немає. Відбуваються заплановані жнива й хотілося мати гарний настрій перед такими важливими святами як День Прапора України та День Незалежності України» - зауважив голова. Не залишилася поза увагою тема збалансованості бюджету, а саме децентралізації влади. Гостро обговорювалася ситуація споживання газу на Київщині та підготовка до осінньо-зимового періоду щодо переходу на альтернативне опалення.

Однією з найважливіших тем обговорення очільника столичної області із представниками духовенства стала допомога постраждалим  родинам, які вимушені були шукати прихисток на Київщині через  військове протистояння на Сході країни, а також, гуманітарна допомога військовослужбовцям, які захищають Україну в зоні АТО. «Серед 4000 переселенців зі Сходу України, які забезпечені всім необхідним, 2600 - це діти. Служба у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації вже почала роботу щодо оздоровлення маленьких переселенців.

Протоієрей Василь Чупровський - благочинний Києво-Святошинського району, звернувся до голови із проханням владнати ситуацію щодо Центру допомоги переселенцям у с. Коцюбинське. В той же час, більшість гостей пропонували свою допомогу нашим воякам у зоні АТО та забажали  отримали координати «горячої лінії « КОДА щодо  координації та пунктів прийому такої гуманітарної допомоги.

Голова Київської ОДА повідомив учасникам засідання інформацію щодо ініціативи наших колег із Голландії, які мають бажання побудувати  хоспис на території Київщини за умови що такий заклад  буде розміщено поблизу релігійного центру - церкви або храму, а також, за наявності відповідного  обслуговуючого персоналу. Представники духовенства активно відгукнулися на цю пропозицію, було прийнято рішення у подальшому цю ініціативу розробляти та реалізовувати.

За доповіддю Рогової В.Б. - заступника директора Департаменту освіти і науки КОДА, поліпшено ситуацію щодо включення до як обов’язкової навчальної програми  так й на вибір - курсу «Етика християнської моралі», що було затверджено Міністерством освіти і науки України.
На превеликий жаль, під час обговорення  шляхів збереження цілісності та незалежності єдиної соборної України, голова Київської ОДА отримав сумну звістку про загибель командира одного із батальйонів Київщини…

Захід було завершено побажаннями  Протоієреїв голові столичного регіону Володимиру Шандрі «мудрості, терпіння, сил і мужності» та спільною молитвою «Отче наш».

Зустріч голови Київської облдержадміністрації В. М. Шандри з представниками Церков та релігійних організацій

<< Назад