Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 серпня 2014 року

200-рііччя від дня народження Т.Г.Шевченка на Макарівщині

З нагоди відзначення 200-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання відділ культури національностей та релігій  Макарівської райдержадміністрації інформує, щодо відзначення Шевченківських днів в бібліотеках – філіях, центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей оформлено постійнодіючі книжкові виставки «Вічний як народ » (ЦРБ), «Творами Великого Кобзаря» б/ф с. Пашківка, та тематичні полиці: „Великий Кобзар” (районна бібліотека для дітей), «Тарасовими шляхами» (б/ф с.Соснівка), «Чарівне слово Кобзаря» (б/ф с.Ситняки, б/ф с. Юрів).

В бібліотеках  проведено наступні заходи:

Цикл бесід «Наша Шевченкіана»:

  • народнопісенні джерела  поетичної творчості Т.Шевченка»;
  • «Трагічні епізоди української історії в поезії Т.Шевченка»;
  • «Доля жінки в поемах Т.Шевченка»;
  • «Шевченко – художник» (ЦРБ)
  • Поетична сторінка «Музи генія: інтимна лірика Т.Шевченка» (ЦРБ).

13 серпня о. Філарет, вокальний ансамбль "Сік землі" Будинку культури с. Лишня, вокальний ансамбль "Лебедина пісня" клубу с. Мостище та парафіяни побували в музеї  Т.Г. Шевченка в Каневі. Біля пам’ятника Кобзарю на його могилі на Тарасовій горі відправили панахиду за ним (адже цього року святкували 200-річчя з дня народження Кобзаря), а також за загиблими воїнами-макарівцями, що виконали свій військовий обов’язок на Сході України. Вознесли молитви за усіма убієнними та за мир в Україні. Представники вокальних ансамблів  «Сік землі» с. Лишня (керівник - Софія Керусенко) та «Лебедина пісня» с. Мостище (керівник – Майя Коваленко) виконали біля пам’ятника піснеспіви на вірші Шевченка.

Напередодні сороковин Блаженнішого ця поїздка була символічною, оскільки сам Блаженніший Шевченка по-справжньому шанував. Тому о. Філарет поїздку до Канева в серпні хоче зробити традицією.

200-рііччя від дня народження Т.Г.Шевченка на Макарівщині

<< Назад