Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

3 липня 2014 року

03 липня 2014 року до Національного  музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 р.» с. Нові Петрівці Вишгородський район за підтримки пошукового загону «Група ім. Ватутіна» Українського благодійного фонду пошуку «Пам'ять» передано унікальні експонати

Напередодні 70-річчя визволення України від нацистських загарбників співробітниками Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році» на чолі з директором Вікованом І.П. та пошуковцями пошукового загону «Група ім. генерала Ватутіна» благодійного фонду «Пам’ять» на місцях боїв осені 1943 року під с. Лютіж Вишгородського району були знайдені та доставлені в музей для подальшого експонування частини німецького середнього танку Pz ІІІ ( фрагмент броні, передня частина, опорний каток та трак). Pz ІІІ випускався в Німеччині з 1938 по 1943 рік, довгий час являвся одним з основних танків Панцерваффе.

Восени 1943 року в районі бувшого Лютізького плацдарму тривали запеклі криваві бої. Втрати з обох боків були великі. Пошуковці Вишгородського району до цього часу находять тут залишки зброї та останки солдат як нашої, так і ворожої армій. (Саме в цьому місці в 2010 році були знайдені направляючі від славетної «Катюші»).

Національний музей – заповідник «Битва за Київ в 1943 році» давно і плідно співпрацює з пошуковцями всієї Київської області. Деякі з співробітників музею являються членами пошукових загонів. Ми, вважаємо, своєю честю і одним з основних напрямків роботи музею – пошукову роботу та участь в польових експедиціях з ціллю поповнення колекції музею новими експонатами і підйом не похованих  бійців та командирів РСЧА для подальшого їх перепоховання  за  християнським звичаєм.

Передання унікальних експонатів до Національного музею-заповідника Битва за Київ у 1943 р.

<< Назад